Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Miroslav Kalousek: Navrhovat vystoupit z EU je totéž co vlastizrada od Zatím ještě občan ČR - Pro všechny, kteří tady adorují pro vystoupení ČR...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 7. 8. 2017 11:11

  Zatím ještě občan ČR (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Pro všechny, kteří tady adorují pro vystoupení ČR z EU, tedy jakýsi #czexit:

  Uvědomte si, že referentum o #brexit se zakládalo na lžích. A na nich zvítězilo. Pokud vám připadá správné lhát pro prosazení vlastních zájmů, jděte bydlet někam do Asie či Afriky, tak je taková politika běžná.

  Dokážete si představit #czexit? Jsem přesvědčen, že o nikoli. Jen naivní lidé si myslí, že by malá ČR dokázala nastavit obchodní vztahy se zbytkem světa (ano a se všemi státy EU) tak, aby byly výhodné. Na to nemáme ani politiské kapacity, natož obchodní. Škodovka to odnese mezi prvními, clem zatížené vozy z ČR nikdo moc kupovat nebude (proč asi?).

  Pokud si vážně přejete vystoupit z EU, vezměte si neplacené volno a jeďte se podívat do Moldávie, na Ukrajinu a do Ruska. Prožijte tam tak rok, dva. Choďte na místní úřady, využívejte místní zdravotnictví a vůbec zcela jistě štědrý sociální systém. Pokud se vám to tam bude moc líbit, hlasujte pro #czexit. Bude to pak u nás velmi podobné. Ale dám ruku do ohně za to, že do měsíce byste byli zpět a do konce svého života dělali vše pro to, abychom se už do Varšavské smlouvy nikdy nevrátili.

  A uvědomte si, že to, že za to, že tady SVOBODNĚ můžete tlachat tyto do nebe volající nesmysly a kraviny, vděčíte demokracii, která v ČR zatím ještě stále je, ale nemusí to tak být napořád.

 • 7. 8. 2017 12:01

  * (neregistrovaný) 193.35.105.---

  V jednom se nemýlíš: největším problémem odchodu z EU je nastavení nových celních a obchodních smluv s EU. Tam by dělal Juncker a spol ještě větší schválnosti, nežli Británii.
  Na druhou stranu, situace se velmi rychle mění, co platí dnes, za rok může být úplně jinak.

  Také je zde mnoho neznámých, nějak by probíhala jednání se samotnou ČR, jinak zase s blokem států (Maďarsko, Polsko, Slovensko, možná i někdo další). Dále zapomínáš na sílu německých průmyslníků. Myslíš si, a ty zjevně ano, že by si tebo strašené horentní cla pro Škodovku nechali líbit. Ono by to bylo jinak, tam jde o jejich kšeft, to čím strašíš by bylo nevýhodné (i) pro Německo. Takže milý Juncker by velmi rychle dostal za uši právě z Německa.

  Další věc je, když už jsi nakousl obchodní smlouvy, že to tak vypadá, že EU dokončí jednání a podepíše TTIP. To potom stojí za zvážení, jestli v EU, i přes problémy se vztahy s státy zbývající EU zůstat.

  No jak jsem psal, nejsou to jednoduché počty, a určitě ne jednoznačné. Tak jak si ty myslíš. A rychle se situace mění.

 • 7. 8. 2017 13:25

  melm (neregistrovaný) ---.adsl.net.t-com.hr

  Opravdu ty Škodovky dokážou vyrábět jen v Boleslavi? To není šampaňské nebo parmazán

 • 7. 8. 2017 14:31

  * (neregistrovaný) 193.35.105.---

  Ale tady nejde o to, že by "Škodovky dokážou vyrábět jen v Boleslavi". Nakonec se škodovky vyrábí už dnes v Blavě, Číně, Indii, Maroku. Jde o kapacitu a kvalifikované zaměstnance, cenu, dopravní náklady od hlavního trhu. A nejen výroba, ale i vývoj.

  Jde o to, že by Němec přišel o velmi kvalifikované výrobní kapacity, kousíček od Německa, s velmi levnou pracovní silou. Nikdo není nenahraditelný, ale jde o to, za jakou cenu, v jakém čase, a v jaké kvalitě.

  A také si vezmi, že nejde zdaleka jen o samotnou Škodovku, to je celý dobře a levně fungující řetězec dodavatelů. To by byla, z finančního hlediska pro ně obrovská ztráta.

 • 7. 8. 2017 16:05

  melm (neregistrovaný) ---.adsl.net.t-com.hr

  Evidentně si už nepamatujete na stojící kamiony na hranicích. Nastudujte si něco o logistice. Neplést si s logikou, ale i v tom máte mezery

 • 7. 8. 2017 13:27

  JirkaZ (neregistrovaný) 62.240.181.---

  Síla německých průmyslníků se může ovšem projevit i tak, že ty podniky přesune např. do Rumunska, včetně té škodovky.

  Ale celkově máte pravdu - nejsou to jednoduché počty, zato mnoho neznámých a změn.

 • 7. 8. 2017 12:05

  Alois (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Vy jste typická oběť Kalouskových lží. Nezlobte se, ale je to tak.
  Jednak musím uvést na pravou míru Vaši dezinterpretaci o lžích a Brexitu. Lhali obě strany. Ono už to tak bývá, že před volbama se lže. Dělá to i Kalousek, např. tím jak pořád dokola straší Putinem. Nikdo neví, co by vlastně bylo po Czexitu. Jen Kalousek ví naprosto přesně, že by jsme se stali nějakým způsobem ruskou kolonií. A Vy mu ty lži věříte. Přitom možností vývoje po Czexitu je tolik, že nikdo nemůže s určitostí tvrdit, jak by to dopadlo. Při našem vstupu do EU se taky lhalo, tehdy ve prospěch EU. O negativech se tehdy téměř nemluvilo, takže zmanipulované stádo si odhlasovalo vstup. Teď když stádo pochopilo, že EU není tak skvělá, jak bylo lživě slibováno, tak chce Czexit. Druhým bodem, který je ve Vašem příspěvku lživý, je poukazování na jakousi Varšavskou smlouvu. Varšavská smlouva byla vojenský pakt, který byl zrušen před čtvrt stoletím. Těžko se dá vracet do spolku, který neexistuje.
  Jediné v čem se s Vámi dá souhlasit je, že za to, že tady SVOBODNĚ můžete tlachat ty svoje do nebe volající nesmysly a kraviny, vděčíte demokracii, která v ČR zatím ještě stále je, ale nemusí to tak být napořád. Ano, demokracii v ČR totiž ohrožuje Babiš a taky Brusel, a to jsou spojené nádoby. Kde by byl Babiš bez unijních dotací? Kde by byl Babiš bez dotací obecně?
  EU je nutno reformovat nebo z ní odejít. Zůstávat v EU v této situaci, kdy ekonomiku řídí socialističtí centrální plánovači pomocí regulací, daní a dotací, je z dlouhodobého hlediska velmi nerozumné.

 • 8. 8. 2017 15:50

  Šťoural (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Dámy a pánové, neberte si do huby pořád Babiše. Když dotace nebude dostávat Babiš, bude to někdo jiný. Plynou totiž ze zákona. Jinak plaťte za housku 15 Kč a nebrečte. Jediné co by bylo smysluplné je, zrušit dotace. Jenže to by politici nepřežili. Proto je nikdy nezruší. Nebýt dotací, tak chcípnou na úbytě.

 • 7. 8. 2017 12:06

  Puntičkář (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  k EU by se dalo přirovnat RVHP, ale Varšavská smlouva určitě ne :)

 • 7. 8. 2017 12:30

  Jirka (neregistrovaný) 176.102.144.---

  Ve stručnosti řečeno - EU nás drží pod krkem ještě víc než RVHP. Snaží se nás podrobit a prostřednictvím dotací prohloubit naši závislost, abychom byli co nejvíc poslušní. Navíc, co je to dotace ? Někde někomu seberu a dám jinému. Tím se pokřiví trh. Když se potom pokřiví trh, ti co nebudou mít z čeho žít, práci, zisky atd. budou žádat, lobbovat, křičet atd.....co ? Dotace.

  A tím se dostávám k tomu, co jsem chtěl říct. Kapitalismus se snaží přeskočit socialismus a jít rovnou do komunismu. Kdo nemá, tomu dáme, ale musí držet hubu a krok. Protože my nahoře v EU máme patent na rozum a vy dole tomu nerozumíte.
  Myslím si, že s tvou poslední větou je řečeno vše. Je pravda, že tady "zatím" můžeme tlachat kraviny, ale nemusí to být napořád. Mám pocit, že pokud budeme v EU, tak to napořád nebude.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).