Hlavní navigace

Názor k článku Miroslav Kalousek: Navrhovat vystoupit z EU je totéž co vlastizrada od VlK - "je statisticky prokázáno, že ta krátkodobá jedno- až...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 7. 8. 2017 7:48

  VlK (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  "je statisticky prokázáno, že ta krátkodobá jedno- až dvoudenní nemocnost se odehrává převážně v pátek, v pondělí a když je hezky. "
  Sice chápu, kam tím míří. Nicméně pokud se o mě pokoušela chřipka, tak jsem často čekal na víkend, abych ji relaxací zvládl dřív než vypukne. Což někdy znamenalo, že jsem si v pátek vzal dovolenou, nebo naopak v pondělí. Ano, kdyby byla nemocenská od prvního dne, vzal bych si nemocenskou.
  Ale jinak souhlasím, že spoluúčast ve formě prvních x dní je efektivní, bohužel dost lidí by byez spoluúčasti si prodlužovalo víkend.

  "To, co je rozumné, je upustit od všech přímých daní a poplatků včetně dálničních známek a realizovat pouze výkonové zpoplatnění, což moderní technologie umožňují."
  Bylo by skvělé, kdyby veškeré výdaje byly přímo z dané činnosti. Aby hned bylo jasné, co kolik jasné. A aby také každý, kdo to používá nesl náklady. Náklady na dálnice nesli ti, co ji používají a současně poplatek za dálnici šel jen na náklady s dálnicí. Náklady na policii nesli ti, co mají majetek apod. Podobně jako je to s odpadem a částečně s TV, radio poplatkem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).