Hlavní navigace

Názor k článku Máme málo dětí, doplatíme na to od Jan Slanina - Je mi úplně jedno, jestli ten nevěrný byl...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 27. 11. 2012 14:51

    Jan Slanina

    Je mi úplně jedno, jestli ten nevěrný byl manžel nebo manželka a jestli ten kariérista byl manžel nebo manželka. Nebo jestli manžel nebo manželka přehnaně podléhal své matce, což taky vztah slušně rozbíjí. V příkladu jsem to záměrně otočil, protože častěji se stává, že žena je nevěrná, protože ji muž zanedbává kvůli své práci, ale myslitelný je i druhý příklad.

    V některých fázích našeho vztahu trpím já tím, že se moje přítelkyně po večerech věnuje své práci, v jiných ona trpí tím, že se já po večerech věnuji té své. Zachování našeho vztahu závisí na tom, aby ten "trpící" byl dočasně tolerantní a ten "kariérista" mu to nějak kompenzoval a nešel přes míru. Ale něco pro to zachování vztahu musíme dělat oba. Když k tomu nedojde, tak je věc náhody, jestli bude nevěrný ten "trpící", protože se mu partner nevěnuje, nebo ten "kariérista", který bude pro svou snahu (dělá to přece pro rodinu!) hledat pochopení v cizí náruči.

    Ke vztahu mezi rovnoprávnými partnery nelze přistupovat tak, jako ke vztahu pacienta se zubařem, tj. že Váš jediný úkol je správně si vybrat a pak už za výsledek zodpovídá on. Velmi mne pobavilo, že mne označujete za maskulinního šovinistu, když pro mužské šovinisty je charakteristické právě tohle asymetrické nahlížení (muž se stará o rodinu, žena se stará o muže), jehož velmi blízký analog jste tu předvedla Vy. Pokud chcete v tomto označování pokračovat, prosím, přečtěte si všechny mé další příspěvky v této diskusi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).