Hlavní navigace

Názor k článku Máme málo dětí, doplatíme na to od Jan Slanina - Jde o to, že pouhá skutečnost, že to...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 24. 11. 2012 21:15

    Jan Slanina

    Jde o to, že pouhá skutečnost, že to zatím nikdo nedělá, neznamená, že to není přínosné, což jsem se snažil ukázat těmi přirovnáními.

    Přiznejte si, že z hlediska manažerského řízení jsou malé firmy mnohem konzervativnější, protože v nich neprobíhá neustálá vnitřní manažerská diskuse, která je charakteristická pro ty velké - prostě proto, že malá firma má jen jednoho manažera, který nemá s kým diskutovat, pokud si nezaplatí třeba kouče (a to manažeři malých firem obvykle nedělají - ti ani nejezdí na školení). A ve velkých firmách se na to přichází postupně, mimo jiné i díky pokroku a zlevňování komunikační techniky, cloudů a bůhví čeho ještě. A najednou si tam manažeři říkají "proč jsme to nedělali dřív"?

    A, mimochodem, já tedy malé firmy využívající částečné úvazky znám. Akorát ne všechny to dělají oficiálně, protože třeba zákon o advokacii nepřipouští práci koncipienta na částečný úvazek. Nebo je na ten fakticky částečný úvazek třeba jednatelka, u které to formálně není rozlišitelné. Když nad tím tak přemýšlím, znám možná víc malých firem s částečnými úvazky, než malých firem bez nich. Ale samozřejmě, pohybuji se v určitém spektru...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).