Hlavní navigace

Názor k článku Máme málo dětí, doplatíme na to od Flasi - Něco jsou drobné, něco není často, ale dohromady...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 24. 11. 2012 20:14

  Flasi (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Něco jsou drobné, něco není často, ale dohromady se to na řád tisíců měsíčně dostane bez problémů.

  Lidé, kteří jsou ochotni pracovat na částečný úvazek mají tu hlavní nevýhodu, že je jich málo a budou vám často utíkat.

  Ano, vykrytí dovolených je ve více lidech snazší, ale dovolené se dají také řešit, že tu hlavní nařídíte všem naráz (malé firmy běžně v létě na pár týdnů zavřou a na maily vám reaguje jenom pan majitel). Argumentace lékařem je pochybná v téhle diskuzi, která má kořen v matkách s dětmi - které z principu chodí k lékaři mnohem častěji, než kdokoliv jiný.

  Můžeme tady ještě dlouho vyjmenovávat výhody a nevýhody více zaměstnanců na jednom pracovním místě.

  Já nepopírám výhody. Já jenom říkám, že u některých pozic se prostě nevyplatí to dělit. A univerzální administrativní síla v malé firmě je přesně ta pozice, kterou když rozdělíte, tak firmu buď uvrhnete do chaosu, nebo jí zahltíte byrokracií a firma ztratí hodně ze svého "kouzla".

  Jak jste přišel na "moji základní premisu", to opravdu netuším, nic takového jsem vůbec nepsal. Naopak opakovaně připouštím, že hodně lidí, dělá hodně věcí blbě. Já tvrdím, že tady se prostě shodují tí, kteří se nad problémem zamyslí hluboce a ti, kteří se nezamyslí vůbec. Kdyby pozici univerzální administrativní síly "úmyslně a plánovitě" dělila mezi více lidí alespoň menšina malých firem, tak bysme se mohli bavit - někdy ty výhody asi převažují. A možná ty výhody převažují a ti ostatní o tom možná jenom neví. Ale když to nedělá nikdo (ani jsem o tom neslyšel), tak to znamená, že i ta část dobře řízených firem to dělá stejně, takže je fakt offtopic pitvat, že část firem je řízena špatně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).