Hlavní navigace

Názor k článku Máme málo dětí, doplatíme na to od Flasi - Spousta malých firem nepochybně vyhazuje peníze. Spousta velkých...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 24. 11. 2012 16:28

  Flasi (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Spousta malých firem nepochybně vyhazuje peníze. Spousta velkých taky - jenom jindy a jinak. Tohle je na úplně jinou debatu, to je offtopic.

  Pokud u vás pomohlo přestat používat personální agenturu, tak to je moc pěkné. Já vím o přesně opačných situacích - malá firma není sama schopna oslovit dostatek kvalitních lidí a situace se zlepší až poté, co začnou platit agentuře. Čemuž se předtím bránili, protože si mysleli, že to za ty peníze nestojí.
  Tohle bude asi velmi individuální - bude záležet na velikosti města, na oboru, na tom koho vlastně hledáte a spoustě dalších věcí. Různým agenturám se platí různě - ano, pokud nabíráte hodně kvalifikovanou sílu za dobrý plat, tak je to čistě na platu. Čím méně kvalifikovaného zaměstnance chcete, tím častěji je tam nějaká fixní částka.
  Ale to už opět zabíháme hodně offtopic.

  Vaše další úspěchy v zefektivňování malé firmy jsou super a gratuluji vám k nim, ale opět je to offtopic.

  Ano, manažerské schopnosti spousty šéfů malých firem nejsou zázračné, často mají zdravý selský rozum a ten jim někdy hodně pomáhá a někdy hodně škodí - ale to je zase fuk a offtopic. Rozhodně není pravda, že všechny malé firmy jsou řízeny špatně.

  Vypsal jsem vám spoustu příkladů přímých finančních nákladů navíc, když rozpůlíte pracovní pozici na dva závazky. Pro malou firmu je to prostě drahé a komplikované a nestojí to za to. A co já vím, tak to nikdo nedělá. Tedy pokud má práci pro celý úvazek a pokud tím například nechce udržet konkrétního výborného a zapracovaného člověka aspoň na 20 hodin týdně.
  Pochopitelně netvrdím, že to nebude výhodné v nějakých konkrétních situacích na nějakých konkrétních pozicích v malých firmách. Ale v typické situaci prostě ne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).