Hlavní navigace

Názor k článku Máme málo dětí, doplatíme na to od Flasi - 2 půlúvazky jsou skvělé řešení - někdy. Někdy...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 23. 11. 2012 22:14

  Flasi (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  2 půlúvazky jsou skvělé řešení - někdy. Někdy ne. To už jste řešili nahoře s Michalem Károu. Pokud např. máte firmu, kde jsou 2 odborní pracovníci a jedna univerzální kancelářská síla, tak ta musí vědět vše - rozdělení na 2 úvazky znamená milion komplikací. Pokud máte 20 účetních pozic, tak to, že je jich pár rozděleno na 2 úvazky je v zásadě jedno (vyrovnávají se výhody a nevýhody).

  Víte, možná byste se měl víc zamyslet, než začnete hodnotit něčí standard slušného chování. Zejména, pokud o něm nic nevíte, kromě pár příspěvků - kde navíc explicitně nepsal, že on osobně má tyto problémy s lidmi v týmu.

  Možná je váš problém ten, že ve vašem pracovním okolí převažují lidé nějakého typu. Možná pracujete v kanceláři, kde spolupracujete s vysokoškoláky a kvalitními středoškoláky.
  Moje práce zahrnuje spolupráci s mnohem širší paletou lidí. Navíc mám z minulosti těsné vazby na lidi z odlišných sociálních skupin. A je to trochu jiný svět.
  A to, že někdo udělal zásadní osobní rozhodnutí s velkým vlivem na firmu - a nikomu to neřekl s předstihem - to jsem zažil i v kolektivu programátorů, kde fungovaly bezvadně vztahy jak mezi kolegy, tak směrem k vedení.
  Za další - to je hrozně krásné, že všichni ví, že vztahy s vedením by měly být vstřícné a korektní a kdovíco ještě - ale občas je potřeba udělat velmi nepopulární věci. Část lidí vyhodit, zbytku snížit plat. Sebrat benefity, které považovali za samozřejmost, porušit spoustu slibů co zaměstnanci dostali.
  To je prostě realita, která se občas stane.
  Spousta lidí to nepochopí, že je to nutné pro přežití firmy a začne to brát zle a osobně - což je lidsky plně pochopitelné. A pak vám dopředu neřeknou nic. Co pak? Jak to řešit?

  Tak vy osobně jste ještě neměl problém dostat mámu mladého dítěte ani na služebku, ani na přesčas? No tak to máte akorát štěstí. Jsou rodiny, které mají ve městě 2 sady prarodičů, jsou rodiny, kdy manžel pracuje do 2 a může bez problémů děti vyzvednout. Krása. Ale také jsou rodiny, kdy se oba partneři přistěhovali do cizího města a ani jedna babička tam není - a manžel třeba jezdí s kamionem, nebo pracuje na pozici, kde se odchod před zavírací hodinou školky netoleruje. Co má ženská dělat potom?
  A nikdy jste neměl problém s tím, že dítě onemocnělo? No to máte super - zřejmě máte práci, kde se dokážete zastoupit a ta kolegyně může alespoň část práce udělat doma. Ale jsou práce, kde tohle nejde a je to pro firmu průšvih.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).