Hlavní navigace

Názor k článku Hypotéky v roce 2019: Co se děje s úroky, jsem ještě nezažil, říká expert od Petr J - Ono není podstatné jakým směrem jdeme my. Důleité...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 7. 2. 2019 20:37

    Petr J (neregistrovaný) 195.91.73.---

    Ono není podstatné jakým směrem jdeme my. Důleité je se řídit takovým pravidlem, abychom byly relativně blízko rodičům a mohli je navštěvovat a také se o ně postarat až to budou potřebovat - což je podle mně důležitý aspekt a nevyčleňovat z našeho života. To, že odcházíme z ČR v našem případě je to, že známe danou kulturu a víme co můžeme očekávat a jak se trochu očekává, abychom se chovali my. Okolí nás příjme a my nebudu mít takový "kulturní šok".

    Důležité je taky přemýšlet ekonomicky, což mnoho lidí bohužel nemá. To že nebudu mít na důchod vím teď a mohu to řešit - šetřím si, víc pracuji. To, že teď získám výhodnou hypotéku na 5 let s úrokem 1,5 % je super. Jenže musím mít schopnost i po těchto 5 letech splácet hypotéku i kyž bud úrok např. těch 4 %. Což může měs. splátku navýšit klidně o 5 tis. Kč. To není zanedbatelná částka.
    Mne by nevadilo platit něco 30 let. Vím, že platím na něco co mi zůstane a poté mým dětem. Musí mi všask zůstat na základní potřeby pro život.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).