Hlavní navigace

Názor k článku Hypotéky v roce 2019: Co se děje s úroky, jsem ještě nezažil, říká expert od zeman - No nevím, vidím hlavní problém v levných penězích....

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 1. 2. 2019 21:57

    zeman (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

    No nevím, vidím hlavní problém v levných penězích. Pokud by nebylo možné kupovat nemovitosti na půjčku, tak by byt v Praze stál pořád do milionu. Jakmile je moc kupujících, tak roste cena. Nyní je moc kupujících, kteří to kupují na dluh, tím pádem ceny domů a bytů rostou.
    Vidím u nás ve vesnici vedle Plzně, každý třetí dům je prázdný a nikdo v něm nebydlí, tak zvětšení daně z nemovitosti by taky pomohlo. Stát si stěžuje, že je nízká porodnost, ale lidi místo, aby měli děti, tak splácí hypotéky. Na druhou stranu hypotéky pomáhají trhu, lidi co prodají nemovitost, si pak koupí třeba auto, je v oběhu více peněz a ekonomika se točí. Pak jsou tady cizinci, třeba jako ve Varech, kteří dostanou v Rusko obrovské sumy a skupují nemovitosti v Praze nebo ve Varech. Jsem původem Jihočech, bydlel jsem v Praze, v Londýně, nyní jsem v Plzni. Angličan prodá v Anglii dům, dostane 50mil na naše, pak si koupí dům ve Španělsku kde bydlí na důchod a koupí si druhý byt v Praze, který pronajme a ten mu generuje další příjem. V Anglii na BBC jsou pořady, které to radí lidem jak žít na důchod. V Praze jsem dělal v jedné top firmě a už v roce 2010 měli platy začínajíc na 70000-500000, ta firma je placena se zdravotního pojištění, kteří platíme všichni. Dělal jsem IT pro 5 těchto firem a všude to bylo stejné, měl jsem přístup do jejich databází, tak jsem vše viděl. Pro zaměstnance těchto firem není problém si koupit byt v Praze za 10mil. Jsou moc velké rozdíly mezi lidmi, rozevírají se nůžky. Nyní jsme na vrcholu ekonomického růstu, tak ceny samozřejmě rostou, ale dříve nebo později přijde pád. Když se podíváme na posledních 70let co se vše událo, tak dříve nebo později musí přijít nějaký zlom, dříve peníze od nás šly na východ, nyní jsou na západ, zase to může otočit. Nyní žijeme v kapitalismu, ten znamená že 20procent parazituje na 80procentech obyvatelstva, otázkou je jak si to dlouho nechá ještě těch 80 procent líbit. Státem podporované letadlo co jmenuje hypotéka, se jednou určitě musí zhroutit. Asi dnes je lepší mít dluhy, když to pak spadne, tak se dluhy odepíšou za dva tři roky se jede na novou, někdo to bohužel neustojí, ale to podstata ekonomiky. Státy dneska fungují jako zaměstnanci v práci, na každém je to co vyhádá na mezinárodním ekonomickém poli. V důchodu nechci zůstat na ulici, tedy jestli se toho odchodu ještě dožiju, tak jsem si musel vzít, také dům hypotéku, raději tedy v Plzni za peníze vydělané v Praze a v UK. Je to hodně o štěstí, měl jsem kolegu, co si koupil dům v Praze v roce 2006 za 2mil, loni to prodal za 7mil a koupil chalupu v Krkonoších a šel ve 38 do skoro do penze. Nyní to vidím v Plzni, že si kolegové staví nové domy za 5mil celé na hypo a řeší tam blbosti jako zapínání světla přes telefon nebo zajíždecí dveře do stěny, pak si nosí namazané rohlíky a nemají na jídlo a ani na pořízení děti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).