Hlavní navigace

S odloženou platbou Twisto Pay nově zaplatíte i na e-shopech s platební bránou Comgate

Sdílet

nakupování, nákupy, placení, obchod, Autor: Shutterstock

Odložená platba je úvěrový produkt, jež umožňuje objednat zboží či službu, za které zaplatíte za dva týdny, nebo i později.

Odložené platby Twisto Pay mohou nově využít také zákazníci platící na e-shopech, jež využívají platební bránu Comgate. Služba tak bude přístupná nově ve více než 12 000 internetových obchodech.

Tato platební brána tak už nabízí třetí možnost, jak odložit platby. Vedle Twisto Pay už totiž umožňuje zaplatit za zboží déle také s Mallpay a službou PlatímPak (odložené platby od Equa bank, resp. nyní už od Raiffeisenbank).

Kromě odložených plateb mohou klienti v e-shopech s touto platební bránou volit i platbu kartou, převodem nebo QR platbou.

Díky implementaci nových platebních bran můžeme naše produkty nabídnout e-shopům, které o BNPL služby dlouhodobě usilovaly, ale jimi používaná platební brána zatím nebyla kompatibilní s Twisto. Integrace našich služeb s Comgate je tak pro nás velkým milníkem, uvedl Jan Hanzlík, country manager společnosti Twisto pro ČR.

Služba Twisto Pay byla donedávna dostupná jen na nižších tisících e-shopů. Spojení s Comgate tak znamená velký potenciál pro nárůst provedených transakcí.

Fintech Twisto, který poskytuje Twisto Pay, loni koupil australský fintech ZIP, globální hráč na trhu odložených plateb.

Změny ve vlastnictví ohlásila letos také Mallpay, kterou kompletně převzala ČSOB. Do té doby podnik napůl vlastnila ČSOB spolu s Mall Group. Včera jsme informovali, že ČSOB plánuje službu odložených plateb dál rozvíjet a nabídnout k ní nové výhody

Odložené platby

Odložené platby, které se označují také zkratkou BNPL (buy now, pay later), nabízí kromě Twista a Mallpay také zmíněná Equa bank se službou PlatímPak a dále Alza se službou Třetinka. 

Ačkoli je na trhu snaha odložené platby neškatulkovat jako půjčky, pravidla fungování jsou úvěrovým produktům podobná a zákon o spotřebitelském úvěru už v § 2 odloženou platbu nekompromisně identifikuje jako jednu z podob spotřebitelského úvěru.

Twisto a Mallpay nabízejí kromě rychlé odložené platby také službu s většími možnostmi a limity, výměnou za větší ověření. S takovými produkty už si pak můžete pořídit také platební kartu, která je vlastně kreditkou. Podrobněji jsme je porovnávali v článku Kromě odložených plateb nabízí fintechy i platební karty. Jaké výhody s nimi získáte?

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).