Hlavní navigace

Odcházející zaměstnanci OKD se mohou poradit v mobilním středisku ÚP ČR

Sdílet

Gabriela Hájková 12. 1. 2017

Během tohoto týdne Úřad práce ČR (ÚP ČR) zprovoznil odcházejícím zaměstnancům společnosti OKD v prostorách zaměstnavatele mobilní poradenské středisko. Jeho zástupci zájemcům poradí, jak dále postupovat. Proberou s nimi jejich konkrétní situaci, seznámí je s nabídkou volných pracovních míst v regionu i v celé ČR, tak aby v ideálním případě vůbec nepřišli do evidence Úřadu práce ČR, ale nastoupili rovnou k novému zaměstnavateli, vysvětlila generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková s tím, že příchozí se také dozvědí, jaká rekvalifikace pro ně bude nejvhodnější, jaké jsou podmínky pro zavedení do evidence ÚP ČR a dále podrobnosti k programu Outplacement nebo informace o sociálních dávkách a zákonných podmínkách nutných pro jejich přiznání.

Program Outplacement je projekt nabízející pracovní diagnostiku, pomoc při hledání nového zaměstnání, přípravu na pracovní pohovor, rady při tvorbě životopisu, rekvalifikační kurzy, odborná školení podle požadavků zaměstnavatelů nebo třeba proplacení jízdného či výdajů za lékařskou prohlídku a výpis z rejstříku trestů, které požaduje nový zaměstnavatel.

Střediska jsou v provozu vždy mezi 7. a 15. hodinou ve Staříči v pondělí a  úterý a ve středu v Chlebovicích. Fungovat budou do konce března.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).