Hlavní navigace

Na státní hypotéku se ráno stály fronty. Za hodinu bylo zažádáno o 200 milionů

Sdílet

Jiří Hovorka 15. 8. 2018

Státní hypotéka pro mladé rodiny za 1,12 procenta je jako popová hvězda nebo iPhone. Frontu na ní stály stovky lidí, informovala mluvčí Státního fondu rozvoje bydlení Karolína Smetanová. Fond začal od dnešního dne rozdávat 650 milionů korun určených pro letošní rok. Žádosti začal přijímat v osm hodin ráno osobně, korespondenčně nebo přes datovou schránku.

Karolína Smetanová řekla agentuře ČTK, že ráno v 06:30 čekalo na pobočkách fondu v Praze i v Olomouci shodně něco přes sto zájemců. Po spuštění programu se ale podle ní podařilo zaměstnancům fondu lidi poměrně rychle odbavit a po půl deváté se už delší fronty netvořily. Podle předběžných údajů byly k deváté hodině ranní přijaty žádosti za zhruba 200 milionů korun.

Lidé tam stáli přes noc. Někteří přišli už v úterý později odpoledne kolem 17:00. Chodí nám také žádosti datovou službou, tam je toho více, a měla by přijít pošta, řekla ČTK Smetanová. Zda dojde už dnes k vyčerpání částky, která je pro letošní rok k dispozici, odhadovat nechtěla.

Fond se rozhodl, že bude přijímat žádosti až do výše jedné miliardy korun. Očekáváme, že ne všichni, kteří tu žádost podají, nakonec podepíšou úvěrovou smlouvu. Protože předběžný zájem byl opravdu velmi vysoký, tak budeme žádat Poslaneckou sněmovnu o navýšení rozpočtu, a to ještě letošního, dodala Smetanová.

Státní hypotéka bude výhodnější než ta od banky, nebude ale stačit na pořízení bydlení ve větších městech. Projděte si průvodce dotačním programem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).