Hlavní navigace

Klienti Komerční banky mohou platit nově i hodinkami Garmin a Fitbit

Sdílet

Jiří Hovorka 28. 11. 2018

Klienti Komerční banky mohou nově platit u obchodníků prostřednictvím chytrých hodinek značky Garmin a Fitbit. Stejnou službu už v září s kartami Visa spustila MONETA Money Bank.

Aplikace pro hodinky Garmin a Fitbit zapadá do naší inovační vlny, kterou jsme zahájili v roce 2016, například platbami chytrým telefonem s následným přechodem na Google Pay, přihlašováním a potvrzováním transakcí v mobilním bankovnictví otiskem prstu nebo Face ID, ovládáním účtu přes Apple Pay apod. Tuto vlnu bychom chtěli v brzké době završit spuštěním Apple Pay, říká Monika Truchliková, která vede Tribe Cash, Cards and ATMs v Komerční bance.

Aplikace pro chytré hodinky umožní digitalizovat kteroukoli bezkontaktní debetní a kreditní kartu od Komerční banky.

Garmin Pay je systém bezkontaktních plateb, který je k dispozici pro vybrané hodinky (modely Garmin Vívoactive 3, Garmin Forerunner 645, Garmin Fénix 5 Plus, Garmin D2 Delta). Fitbit Pay je k dispozici pro hodinky modelových řad Ftbit Ionic, Fitbit Versa a nově i na chytrém náramku Fitbit Charge 3. Aktivace plateb přes chytré hodinky se provádí přes aplikaci Fitbit nebo Garmin Connect v mobilním telefonu (dostupné pro Android i iOS). 

Ověření aktivace je provedeno na základě jednorázového hesla přes SMS, které klient obdrží na telefonní číslo registrované u KB. Bezpečnost je zajištěna i tak, že v rámci aktivace si klient musí zvolit čtyřmístný bezpečností kód, který je platný 24 hodin od zadání nebo do doby, kdy klient hodinky sundá ze zápěstí a dojde tím k přerušení  monitoringu tepové frekvence, dodává Pavel Zúbek, mluvčí banky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).