Hlavní navigace

V obchodě zaplatíte hodinkami. Visa a Moneta mají novinku

Sdílet

Jiří Hovorka 4. 9. 2018

Držitelé karet Visa od MONETA Money Bank mohou nově platit chytrými hodinkami Garmin a Fitbit. Služba je zdarma a pro provedení transakce je třeba hodinky odemknout PIN kódem a přiložit je k platebnímu terminálu.

Očekáváme, že platby chytrými hodinkami, telefony a dalšími zařízeními se stanou pro Čechy už brzy úplně stejnou samozřejmostí jako běžné platby debetní nebo kreditní kartou, říká Marcel Gajdoš, generální ředitel Visa pro Českou republiku.

S touto novinkou rozšiřujeme naši nabídku bezkontaktních plateb a cílíme především na klienty s aktivním životním stylem, doplnil Jan Hruška, Senior manažer pro platební karty MONETA Money Bank.


Autor: Visa

Hodinky jako karta.

Podle výzkumu Visa Digital Study z loňského roku používá mobily, tablety a nositelnou elektroniku k placení už nyní 40 procent českých spotřebitelů. Od spuštění Garmin, Fitbit či Google Pay a dalších možností bezhotovostního placení si banky a karetní společnosti slibují, že by toto číslo výrazně narůstat.

Služby Garmin Pay a Fitbit Pay využívají bezkontaktní technologii Visa a novou generaci tokenizace, která podle zástupců Visa zvyšuje bezpečnost dat z platebních karet.

Tokenizace je nová technologie zabezpečení, jež nahrazuje citlivé informace z platebních karet, například šestnáctimístné číslo účtu, datum platnosti a bezpečnostní kód, jedinečným digitálním identifikátorem (tokenem), který lze následně použít ke zpracování platby, aniž by bylo nutné odkrýt výše uvedené detailní informace o účtu, vysvětluje Gajdoš.

Tip: Karty v Česku mají 30 let. Projděte si ty nejzajímavější

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).