Hlavní navigace

Proběhla první okamžitá platba. Pro klienty ale bude dostupná až v roce 2019

Sdílet

Ve článku Banky začnou testovat okamžité platby. Pro všechny budou až příští rok jsme vás informovali o tom, že banky přikročily k závěrečné fázi zprovoznění okamžitých plateb. Během letošního roku probíhalo testování a dnes, ve středu 28. listopadu 2018, proběhla první okamžitá platba.

Stalo se tak mezi běžnými účty v Air Bank a u České spořitelny a naopak. Připsání platby na účet ve druhé bance proběhlo během několika sekund. Air Bank tak odstartovala pilotní testování nové služby.

Na spuštění i pro klienty si ale budeme muset ještě počkat. Spuštění pro klienty plánujeme předběžně na jaro příštího roku, kdy by už mohlo službu umět více bank, a naši klienti tak budou moct okamžité platby používat pro většinu svých plateb. Testovat budeme jak posílání okamžitých plateb přes internetové bankovnictví, tak posílání okamžitých plateb v mobilní aplikaci, říká Tomáš Veselý, vedoucí Oddělení každodenních služeb Air Bank.

Principem okamžitých plateb je, že se odeslaná platba připíše na účet v jiné bance okamžitě, a to 24 hodin 7 dní v týdnu. V současné době probíhá testování v systému, ve kterém tyto platby budou probíhat. V budoucnu pak budou možné tyto platby mezi bankami, které v systému budou zapojeny.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).