Spočítejte si...

Zavřít

Bydlení si vezme pětinu našich příjmů, nejvíce důchodcům

Podíl bydlení na celkových výdajích domácností v minulém roce mírně klesl z 21,5 % z 22,2 % v roce 2013. Pokud však připočteme také náklady za jídlo, pak utratíme celkem 40 % svých příjmů. Velké jsou také rozdíly mezi skupinami. Zatímco důchodci vynaloží průměrně 28 % příjmů na bydlení, domácnosti s dětmi pouze 17,6 % příjmů. Údaje vypracoval Český statistický úřad.

Velký nárůst byl zaznamenán u výdajů na služby, které dosahují skoro dvojnásobku výdajů z roku 1989. Tento jev není způsoben pouze růstem cen služeb, ale především rozšířením spektra služeb. „Jde například o internet a mobilní telefony. Před dvaceti lety bylo také takřka nemyslitelné, aby existovaly služby typu úklid bytu nebo hodinový řemeslník, uvedl analytik společnosti Home Credit Michal Kozub.

Pětina zaměstnanců ví, že jejich firma zkresluje finanční výsledky Den daňové svobody letos bude o pět dní dříve        
odkaz Václava Havla
odkaz Václava Havla (neregistrovaný) ---.dfri.se
17. 5. 2015 18:44 Nový

Pokud se takový důchodce pěkně opálí do hněda

tak bude brát dávky a bude po problémech dřív než řeknete parazit.

P2010
P2010 (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
18. 5. 2015 9:20 Nový

Opravdu ?

celé vlákno

Prumerna hruba mzda, na kterou nedosahne vice nez polovina lidi je 25 tisic Kc, coz je nejakych 20 tisic Kc cisteho. Chcete tvrdit, ze naklady na bydleni vcetne energii nepresahuji mesicne 4 tisice Kc ? Odhadl bych ze ve skutecnosti tak 75% lidi da vice jak polovinu prijmu jen na bydleni.

Jerry001
Jerry001 (neregistrovaný) ---.capitol.cz
18. 5. 2015 10:39 Nový

Re: Opravdu ?

celé vlákno

ta polovina, ktera nedosahne na prumerny prijem samozrejme nema ani hypoteku, protoze na ni nedosahnout, takze bydli nekde v prumeru v nakym starsim panelaku a ty 4tis./mesicne odpovidaji. My mame napriklad postavenou novostavbu, a rezie domu je cca 2800Kc/mesicne a to jeste mozna zbytecne hodne vetrame a tim se vic pritapi, ale dnesni materialy a izolace vedou k tomu, ze znami maji rezii domu i pod 2000/mesicne. Coz uz jsou pak naklady na bydleni v radu jednotek procent z prijmu.