Hlavní navigace

Seriál Parlamentní volby 2010

Analýza: Jak vítězství pravice pocítí vaše peněženka?

Snížení mateřské, zpřísnění stavebního spoření, konec proplácení poplatků kraji, světlo na korupce, rovná daň pro všechny. Vítejte ve vládě rozpočtové odpovědnosti.

Doba čtení: 6 minut

Jak se dělá politika? Stačí správně podat polovinu pravdy

Abyste si získali voliče na svoji stranu, nemusíte lhát. Stačí jen informaci správně podat, neříct úplně vše a voličova mylná fantazie dosadí nemožné. Vítejte v politickém marketingu.

Doba čtení: 3 minuty

Zrušíme daň z příjmů. I takové jsou plány „malých“ stran

AKTUALIZOVÁNO. Pátrali jsme mimo hlavní politický proud po tom, jaké plány mají s daněním příjmů strany, o kterých není slyšet tolik jako o „velké osmičce“.

Doba čtení: 6 minut

Třináctý důchod je populismus. Je vám nanic, když vás nikdo nezaměstná

Populismus, vymývání mozků, mlácení prázdné slámy. I tak lze nazvat hodně slibů politických stran. Prozkoumali jsme, jak je reálné je splnit a co vás to bude stát.

Doba čtení: 14 minut

Snížíme bankovní poplatky a lichvářské úroky. Po volbách

Stát nyní své občany před dluhy příliš nechrání a je potřeba to napravit. Rovněž přemrštěné ceny služeb má pohlídat cenový úřad, větší regulace a banky zaplatí daň z transakcí.

Jiří Paroubek: Zatlačíme na banky, aby změnily poplatkovou politiku

Bankovní poplatky působí na mnohé jako červené plátno na býka. Nyní se opět objevují snahy o jejich regulaci. Jaké jsou motivy politika, a co na to říká zástupce bank?

Doba čtení: 6 minut

Bude důchodové pojištění efektivní nebo se jen změní na daň?

O nutnosti reformy důchodového systému se mluví již dlouho, moc dlouho. Zatím vždy zůstalo jen u slov. Nůž pod krk dali politikům nyní soudci. Najde se skutečné řešení?

Doba čtení: 5 minut

Co přinesou volby? Konec superhrubé mzdy a progresivní daň

Výsledky voleb budou mít mj. zásadní vliv na budoucí podobu daně z příjmů. Sestavili jsme možné vládní koalice a zkusili odhadnout, kolik zaplatíme v budoucnu na daních.

Doba čtení: 8 minut

Koho volit, když máte hluboko do kapsy?

Pokud by volební programy politických stran, byly ryzím předobrazem věcí budoucích, pak by vítězství KSČM bylo vítězstvím všech. Ostatně, to už tu jednou bylo.

Doba čtení: 12 minut