Hlavní navigace

libra

Libra se propadá, trhy děsí možnost tvrdého brexitu. Ten by se dotkl i české ekonomiky

Napětí kolem brexitové dohody v posledních dnech stoupá. Důvodem je hlasování o nedůvěře kabinetu současné premiérky Theresy Mayové. Ten iniciovali konzervativní poslanci britského parlamentu, kteří nesouhlasí se současnou podobou návrhu brexitové…

Doba se mění – libru a dolar dnes kormidlují i politici

Včera posílila libra vůči dolaru o nebývalá 3 %. Zřídka vídaný jednodenní pohyb přitom nezařídily centrální banky či makroekonomická data, ale politici.

18. 1. 2017 9:42
Doba čtení: 1 minuta

Libře se letos nedaří

Do konce roku zbývají ještě tři měsíce, ale pohled na výkonnost měn nejvýznamnějších ekonomik je už nyní jednoznačný.

30. 9. 2016 8:44
trh
Doba čtení: 1 minuta

ECB zesílí svůj holubičí tón

Americký dolar během minulého týdne vůči euru ztrácel, ale po dobrých pátečních údajích z amerického trhu práce celotýdenní ztráty umazal.

18. 7. 2016 9:47
Doba čtení: 4 minuty

Britové se rozhodli vystoupit z EU - jaké to může mít dopady?

V referendu, které se včera konalo ve Velké Británii, si Britové odhlasovali, že chtějí vystoupit z Evropské unie. „Tento výsledek měl okamžitý dopad na situaci na trhu.  Trhy zažívají dle očekávání vysokou volatilitu, kurz libry k dolaru se…

Veletoč na libře nekončí

Měsíční implikovaná volatilita libry vůči dolaru, která odráží očekávání, jak moc se kurz bude během nadcházejícího měsíce pohybovat ať jedním či druhým směrem, vzrostla za poslední měsíc téměř o 200 %.

16. 6. 2016 10:44
Doba čtení: 1 minuta

Začíná týden plný nervozity a strachu

Začíná týden, ve kterém na trzích asi bude převládat napětí. A to nejen kvůli masivnímu střeleckému útoku v americkém Orlandu, který může ovlivnit kampaň před americkými prezidentskými volbami.

13. 6. 2016 10:03
trh
Doba čtení: 1 minuta

Velké Británie 1. dubna radikálně zvedne minimální mzdu a nebude to apríl

Velká Británie zkouší povzbudit inflaci přes mzdy. Od 1. dubna se ve Spojeném království začne radikálně zvedat minimální mzda, tak aby postupně vzrostla z dnešních 7,2 libry na 9 liber v roce 2020 (neboli o 25 %).

Doba čtení: 2 minuty

Libra jako hlavní finanční oběť teroristických útoků v Bruselu

Chtělo by se napsat, že reakce finančních trhů v Evropě na teroristické útoky v Bruselu byla až obdivuhodně klidná. Pohled na relativně stabilní evropské akcie či euro je však zavádějící, neboť hlavní finanční obětí útoků v Bruselu je ve skutečnosti libra.

24. 3. 2016 14:57
trh
Doba čtení: 1 minuta

Libra pod tlakem

Růst britské ekonomiky by v horizontu další dekády mohl být v případě opuštění EU v průměru ročně nižší až o půl procentního bodu. Evropská unie by na to doplatila nižším průměrným růstem o čtvrt procentního bodu.

25. 2. 2016 11:20
Doba čtení: 1 minuta

Libra před osudovými volbami pro Británii slábne – je Brexit ve vzduchu?

Británie má před sebou pravděpodobně jedny z nejtěsnějších voleb v moderní historii, které mohou vést k neschopnosti sestavit většinovou vládu a ke zdlouhavým povolebním vyjednáváním

4. 5. 2015 10:08
Doba čtení: 2 minuty

Velkou Británii čekají parlamentní volby. Co to znamená pro libru?

První pololetí libra výrazně posilovala zejména díky výborným hospodářským výsledkům, ke konci roku ale ekonomika ztratila dech. Co pro libru budou znamenat volby?

26. 1. 2015 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Trhy budou čekat na britskou centrální banku

Včera zveřejněné makroekonomické údaje z obou břehů Atlantiku potěšily, nicméně na obchodování se příliš neprojevily. Kurz USD/EUR se pohyboval v pásmu 1,325 – 1,330 s tendencí dolarového oslabování.

7. 8. 2013 11:14
Doba čtení: 3 minuty

Měli byste nakoupit valuty na dovolenou s předstihem?

Odhadování kurzu koruny je trochu jako věštění z křišťálové koule. Co ho bude v příštích měsících ovlivňovat a vyplatí se předčasný nákup valut?

Doba čtení: 7 minut