Hlavní navigace

drahé kovy

Na návštěvě v ALO diamonds: Jak se vyrábí diamantový šperk?

Malý kamínek, co má cenu milionů korun. Jak se připravuje výroba diamantového šperku od návrhu až po finální produkt? Podívali jsme se do míst, kam se běžný člověk nedostane. (FOTOGALERIE)

19. 10. 2017 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Na návštěvě v České mincovně: jak se razí největší platinová medaile na světě?

Jak se razí medaile z jednoho z nejtvrdších kovů? Chce to preciznost, zkušenosti i trpělivost. V České mincovně jsme se byli podívat, jak se razí největší platinová medaile na světě.

2. 5. 2017 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Vyvarujte se základních chyb při investování do drahých kovů

Investice do zlata, stříbra a dalších drahých kovů se stává populárnější. Než nakoupíte, ověřte si, jestli neděláte jednu ze základních chyb.

Doba čtení: 6 minut

Zlato by po Brexitu mohlo dosáhnout až 1400 USD za unci

Drahé kovy značně těží z tržní nejistoty panující před referendem, které se bude ve Spojeném království konat 23. června.

20. 6. 2016 12:04
Doba čtení: 3 minuty

Padělky šperků z Asie v sobě obsahují látky, které mohou vyvolat zdravotní problémy

Na evropský trh se dostávají padělky šperků z Asie, které obsahují často i těžké kovy jako je olovo či kadmium. Neopuncované šperky vám tak mohou způsobit zdravotní problémy. Vyplývá to ze šetření Puncovního úřadu, který vzhledem k dosavadním…

Na návštěvě v České mincovně: Mikroskop a piplavá práce

Kde a jak se vyrábí mince, se kterými denně platíte, nebo medaile, které kupujete jako dárek či investici? Podívejte se na výrobní proces od začátku až do konce.

Doba čtení: 7 minut