Hlavní navigace

autorské honoráře

Dostali jste autorský honorář? Kdy musíte a kdy nemusíte podat daňové přiznání?

Jak se zdaňují autorské honoráře a kdy se z nich platí i pojistné odvody? Kdy musíte jako autor podat daňové přiznání a přehled o příjmech za loňský rok?

Jak se zdaňují autorské honoráře? (PŘÍKLAD)

Máte autorské honoráře do 10 000 Kč měsíčně? Pokud nejste plátci DPH, nemusíte se o nic starat. Co ale dělat v opačném případě?

Jak se zdaňují autorské honoráře?

Ukážeme si, jaké máte povinnosti, pokud si přivyděláváte autorskými honoráři, a na co pamatovat, pokud příjem z nich přesáhne měsíčně 10 000 korun.

Dejte si pozor, váš finanční úřad může chybovat

Pokud jste již podali daňové přiznání, musíte také připustit variantu, že na vašem finančním úřadě se mohli dopustit chyby. Například vás můžou zavolat se žádosti o vysvětlení, kde se však zjistí, že chybu jste neudělal vy, ale úředník či úřednice…

21. 4. 2015 15:45

Píšete občas články do novin? Pozor na zdanění autorských odměn

Jak na daně v případě, že napíšete článek, který následně publikujete v novinách, na internetu nebo s ním vystoupíte v televizi či rozhlase a dostanete za to peníze?

Doba čtení: 4 minuty

Autorské honoráře: Jaké jsou podmínky pro zdanění a odvody?

Jak správně přiznat a danit autorské honoráře? Jaká mají pravidla? To vše se dozvíte na našich konkrétních příkladech.

Změny a novinky roku 2015 v kostce

K jakým změnám dojde s příchodem roku 2015 a jak na tom bude vaše peněženka? Přečtěte si podrobnosti v našem velkém rozcestníku.

Je třeba platit sociální a zdravotní pojištění z autorských honorářů?

Autorské honoráře podléhají dani z příjmů ze závislé činnosti a také odvodům zdravotního i sociálního pojištění. Výjimkou jsou příjmy nepřesahující stanovený měsíční limit, které zdaní konečnou srážkovou daní rovnou plátce, např. redakce,…

3. 3. 2014 10:45

Autorské honoráře: Musíte platit daně i pojištění, ale do 10 tisíc se nemusíte starat

V případě, že pracujete prostřednictvím autorských honorářů, čeká vás v roce 2014 příjemná změna.

Autorské honoráře v roce 2014: Můžete vydělat až 10 000 Kč

Vyděláváte prostřednictvím autorských honorářů? Zatímco v minulém roce jste mohli vydělat až 7000 Kč, v toto roce už můžete vydělat celkem 10 000 Kč. Zatímco okruh autorských honorářů zahrnoval v roce 2013 příspěvky pouze mediím, tj. novinám,…

20. 1. 2014 7:45