Hlavní navigace

Názor k článku Žádná anketa není posvátná kráva od Mex - Zdá se, že pan Lohniský šlápl panu Nacherovi...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 11. 2007 10:23

  Mex (neregistrovaný)
  Zdá se, že pan Lohniský šlápl panu Nacherovi na kuří oko.

  Samozřejmě, že lze vytknout některé nepřesnosti, například to, že sice je v porotě zmíněné ankety 104 porotců, ale zdaleka ne všichni své hodnocení dokončí. (viz. tendenční rozhovor s Karlem Gottem na webu pana Nachera). Ovšem z článku pana Nachera nečiší už od začátku, že jde o jeho subjektivní hodnocení, ale naopak se tváří jako děsně seriózní článek.

  Pokud jde o páně Nacherovu zmínku o procentech, potom by si měl uvědomit, že na jeho web pozitivně reagují právě ti nespokojení a jestliže jeho myšlenku nepodpořilo za celou dobu ještě ani 10tisíc lidí (nyní něco málo přes 8300), bavíme se tímto o malém zlomku ze všech bankovních klientů a jen o málo větším zlomku klientů, kteří mají přístup na internet.

  Kdosi v diskuzi označil iniciativu pana Nachera za, s prominutím, pitomost, protože stát tu není k tomu, aby chránil svými direktivními nařízeními lidi před tím, že jsou ochotni z pohodlnosti platit za něco víc než by museli, namísto toho, aby si vybral téma, které by sice nebylo tak jednoduše zneužitelné, ale o to závažnější - třeba tamtéž zmíněný boj za dostupnost léků na úkor zisku farmaceutických koncernů a já se pod tenhle názor podepisuji. Skutečně si myslím, že jde jen o pokus o zviditelnění na podkladě populistického tématu.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).