Hlavní navigace

WinDuo

3. 12. 2001
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Jste drobný živnostník nebo vlastníte zaběhlou firmu? Chcete vést podvojné účetnictví nebo ho již vedete, ale chcete změnit účetní software? Program WinDuo je tedy možná řešení, které hledáte. A co víc, můžete ho získat i zdarma.

Program WinDuo 1.48 je jedním z řady účetních programů, které jsou na českém trhu k mání. Co mne na něm ale zaujalo, je jeho pořizovací cena. Verzi Gratis si můžete stáhnout z internetových stránek www.winduo.cz nebo www.slunecnice.cz zcela zdarma.

Také se ptáte, co může umět účetní program, nabízený za tak nízkou cenu? I já jsem se ptal a odpověď mne překvapila.

Program WinDuo je plnohodnotný účetní software, který vedle klasického ovládání účetních knih včetně vedení skladové evidence nabízí celou řadu novodobých vymožeností, jakými jsou například propojení s homebankingem bank podporujících ABO formát nebo umístění vlastního loga do faktur.

Samozřejmostí je schopnost tisku veškerých dokumentů od faktur přes účetní výkazy po formuláře pro finanční úřad a možnost účtování v zahraniční měně včetně tisku dokladů ve zvoleném jazyce (připravena je angličtina, němčina a slovenština, ale lze definovat i vlastní – program nepodporuje azbuku).

Co však již pro účetní programy není běžné, je on-line diskuse uživatelů. Zde můžete konzultovat aktuální trable, ať se týkají WinDuo, účetních otázek či čehokoli jiného, co budou ostatní uživatelé ochotni číst. A pokud budete mít trochu štěstí, narazíte na osobu do programu nanejvýš zasvěcenou – na autora (já to štěstí měl v neděli dopoledne).

WinDuo se stále vyvíjí a stále je co zlepšovat. Při účtování se mi například proti účetnímu standardu podařilo účtovat v pokladně do mínusu (to lze zjistit celkem snadno v účetním deníku). Následně lze v sestavách jednoduchým dotazem dohledat, která položka překročila zůstatek pokladny.

Více než pokladna v záporu mě mrzí, že pokud účtujete přímo v účetním deníku a nepoužijete ostatní knihy, zaúčtované položky se do těchto knih nepromítnou. Jinými slovy, je zajištěno pouze jednosměrné propojení z knih (pokladna, bankovní operace, pohledávky, závazky…) do účetního deníku.

CHP22

Tabulka č. 183
WinDuo Gratis 1.48
Autor Čapek – počítačové služby
Hodnocení na Slunečnici ****/5
Typ Start
OS Win 3.1/95/98/NT/­2000/ME
Velikost 3.77 MB
DOWNLOAD

Jaká je motivace nabízet WinDuo zdarma? Co jiného než zisk. Zdarma získáte pouze verzi Gratis, která je limitována na 1 500 zápisů do deníku, 300 pohledávek a 150 skladových karet v roce. Pokud vaše firma překročí tato omezení, musíte si připlatit. Na výběr pak máte z mnoha verzí lišících se cenou, možnostmi a počtem firem, pro které lze v jednom programu vést účetnictví (pokud chcete vést účetnictví pro více firem ve verzi Gratis, nainstalujte program do více adresářů).

Program je uživatelsky příjemný a snadno se ovládá. Pro malou začínající firmu je navíc možnost získání účetního software legálně, zdarma a s on-line podporou jistě zajímavé, a až se firma rozroste, kdo by chtěl přecházet na nový produkt.

Zaujal vás program WinDuo?

Autor článku

Šéfredaktor portálu Investujeme.cz. Absolvent IES FSV UK. Člen skupiny historického šermu Heraldicus...
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).