Hlavní navigace

Quick Moto 2.3

12. 11. 2001
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Přejete si vědět, kolik jste projezdili za posledního půl roku? Jestli bez natankování ještě dojedete k babičce? Jestli má vaše auto stejnou průměrnou spotřebu i po roce jezdění? Pak je program Quick Moto tím, co vám může pomoci.

Quick Moto je malý pomocník usnadňující přehled o nákladech, které investujete do svého cestování. Při pravidelném zadávání stavu tachometru a množství tankovaného benzínu (včetně jeho ceny, případně celkové zaplacené částky) nabízí celou řadu statistických výpočtů, díky nimž můžete zlepšit efektivitu využívání vašeho automobilu.

Quick Moto vám ukáže, jaká je vaše průměrná spotřeba, kolik průměrně dáte za litr benzínu, kolik kilometrů ujedete na jeden litr benzínu či kolik vás stojí jeden ujetý kilometr. Po té, co načerpáte benzín, vám ukáže, kolik můžete ujet kilometrů bez dalšího čerpání, na základě jím spočtené průměrné spotřeby. Ukáže vám také, kolik ujedete na plnou nádrž a na rezervu (například kanistr). Údaje o průměrné spotřebě a kolik ujedete na plnou nádrž, program umí zobrazit také graficky.

Pro kompletnost přehledu o nákladech můžete evidovat i ostatní výdaje, které do svého vozidla vkládáte za různé opravy, mytí auta, náhradní díly aj. Na základě těchto údajů Quick Moto počítá celkové náklady na jeden kilometr. Lze zahrnout i cenu auta, pokud zadáte jeho předpokládanou životnost.

Tvůrci programu pamatují také na majitele více automobilů. Quick Moto dokáže sledovat množství vozidel omezené pouze kapacitou vašeho disku.

Samozřejmostí je možnost statistického zpracování informací libovolného časového úseku, pro který byly údaje zadávány.

A na konec třešnička na dortu. Quick Moto vás upozorní na pravidelné prohlídky po vámi stanoveném počtu najetých kilometrů.

FIN21

Celý program je v klasickém okně Windows a snadno se ovládá. Pouze musíte pamatovat na správnost údajů, které zadáváte. Ani nejlepší program vám z chybných údajů nesestaví správné závěry. Pokud byste něco zadali špatně, nezoufejte. Vše se dá změnit. A jednotlivé záznamy jsou přehledně zobrazeny v úvodním okně.

Jedno programu musím vytknout. Není možné otevřít více funkcí najednou. Vždy je třeba nejprve dokončit nebo zrušit rozpracovanou činnost a teprve poté lze přejít k jiné.

Tabulka č. 174
Quick Moto 2.3
Autor Michal Adámek
Hodnocení na Slunečnici *****/5
Typ Shareware
OS Windows 95/98/NT/2000/ME
Velikost 750KB
Registrace 130,– Kč
DOWNLOAD


Anketa

Zaujal vás program Quick Moto?

Autor článku

Člen skupiny historického šermu Heraldicus.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).