Hlavní navigace

Easy Money

Martin Hrdý

Divíte se každý měsíc, jak je možné, že vám zbylo v peněžence zase o několik tisícovek méně, než jste si naplánovali? Připadá vám, že by se dalo s penězi naložit efektivněji? V tom vám může pomoci program Easy Money.

Program Easy Money 3.10 umožňuje alternativní řešení vedení osobních financí. Představuje systém shromažďující data ohledně veškerých příjmů a výdajů domácnosti během daného období, ať už jde o předem definované období nebo kalendářní rok.

Předností Easy Money je možná diferenciace jednotlivých výdajů na snadno definovatelné účty představující položky běžných příjmů a výdajů (potraviny, mzdy, oděvy atd.), popř. oddělené účtování v domácnosti a v zaměstnání. Zadávání některých pravidelných položek lze zautomatizovat. Program podporuje standardní vytváření a editování makra.

Dále program nabízí zpracovávání reportů zaznamenávajících finanční toky podle zadaných parametrů, které jsou doplněny absolutním, percentuálním a – v případě potřeby – i grafickým vyjádřením.

Celkově program Easy Money předvádí finanční transakce v podobné formě, v jaké je dostáváte na výpisu z banky. Jelikož si názvy účtů volíte sami, působí program na první pohled docela přehledně.

Programu firmy Waverly Street lze ale vytknou některé nedostatky. V prvé řadě nepůsobí příliš intuitivně a o jakémkoliv „user friendly“ nemůže být řeč. Chybí intuitivní ovládání editace záznamů (jde-li vůbec, při testování se ji nepodařilo přes nesčetné pokusy zprovoznit), takže uděláte-li chybu v novém záznamu (což není žádný problém), těžko se jí potom zbavíte.

Při instalaci programu je třeba zvolit řeč, kterou budete s programem komunikovat. Mezi světovými jazyky však ten český chybí. Je to pozoruhodné zvláště proto, že program češtinu plně podporuje a ke všem částkám automaticky doplňuje českou měnovou jednotku – Kč.

cestovko

Další podstatnou vadou na kráse je fakt, že při vytváření nových kategorií příjmů a výdajů neslouží OK pro uložení záznamu, ale proti veškeré logice vás z nabídky naopak bez jakéhokoliv vysvětlení vyexpeduje. Pokud jde o tolik chválené reporty, tak není žádná legrace se k nějakému z nich bez podrobného návodu nebo zkušeností s podobným softwarem dopracovat.

Tabulka č. 70
Easy Money 3.10
Autor Waverly Street
Hodnocení na Slunečnici ****/5
Typ Trial 45
OS Windows 95/98/NT/2000/ME
Velikost 2,10 MB
DOWNLOAD

Program lze po stažení okamžitě používat a to po dobu 45 dní. Poté je možné pokračovat po zaplacení registračního poplatku, který činí 19 USD.

Anketa

Zaujal vás program Easy Money?

Našli jste v článku chybu?