Hlavní navigace

Názor k článku Valorizace důchodů. Tak hloupí jsme jen v Česku od mr - Uvedu příklad polopatě jak to mohu chápat. Je...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 11. 2020 14:59

  mr

  Uvedu příklad polopatě jak to mohu chápat. Je na vás, jestli to více vysvětlíte.
  Článek jsem četl jen začátek, ale je jasné jak uvádíte, že rovnost je dána pobíráním důchodu od 1 v měsíci do termínu důchodu např. 6 v měsíci. Nerovnost je dána porovnáním lhůt pobírání důchodu a každého jinak. Tato nerovnost může svádět k nelogickým hádkám. Laicky si vypočítám, že těch 5 dní mě bylo odebráno např. 5 dníx30 Kč = o 150 Kč jsem chudší na začátku. A to je tak u každého prvního vyplaceného důchodu. ?? Když někdo pobírá důchod až 24 v měsíci, pak se odebrání vynásobí 23 dníx30 Kč = o 690 Kč. Nelogické je odebírání této částky při každém důchodu. I když, možné to je.
  To je ale jedna část iluze.
  Další část iluze je ve výpočtu a přiřazení dne termínu důchodu.
  Ta správná iluze by mohla být právě na začátku první splátky důchodu. Od 1 dne do pobírání důchodu 6, 12, 24 dne je odebrání jiné. Chápu to tak, že každému je na začátku pobírání důchodu odebrána jiná částka. A to u všech!!
  Při valorizaci za 20 let a zvýšení důchodu ročně o 5% se tato částka při pobírání důchodu v 6 měsíci (5 dníx30 Kč = 150,-Kč) valorizuje 20x Částka navýšení valorizací vyjde na 398,-Kč. U důchodce který pobírá důchod 24 dne (23 dníx30 Kč = o 690 Kč) je částka 1831,-Kč. Je to velký nepoměr a jsou na tom hůře ti, kdo pobírají důchod až skoro na konci měsíce. Valorizace jde někomu na účet a může si z ní docela dobře žít. 6.500 milionů důchodců je dost.

  1.Základ je v odebrání peněz od 1 dne do pobírání důchodu u všech jednorázově.
  2.Poté se ČÁSTKA Z VÝMĚRU důchodu u všech odebraných částek vynásobí valorizací každý rok.
  Kdo tohle vymyslel ??
  Tak nějak to může být. Celkem by nám to mělo být jedno. Zákon se obešel a kdo nic neví, nemůže se bránit. Co špatné je, že ti, kdo z toho profitují, musí nést svou karmu za příčinu podvodu a zneužití tolika lidí, kteří jsou do této karmy také zapojeni. https://www.mesec.cz/clanky/valorizace-duchodu-tak-hloupi-jsme-jen-v-cesku/

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).