Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Valorizace důchodů. Tak hloupí jsme jen v Česku od anonym - Já si myslím, že tak hloupí nejsme my...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 10. 2020 18:07

  bez přezdívky

  Já si myslím, že tak hloupí nejsme my v Česku, ale jedině sám autor tohoto článku pan Zítek. V podstatě souhlasím s obsahem, ale proč v nadpisu uráží nás ostatní, to vážně nevím... To jako všichni Češi jsou zodpovědný za nějaký nesmysl v zákoně???
  Došlo autorovi, že tím uráží i sám sebe???

 • 10. 10. 2020 21:30

  Karel Zítek

  můj titulek pro článek byl
  "Valorizace důchodů podruhé
  aneb na Slovensku to již 18 let vědí."
  ten zveřejněný titulek je redakční a protože ona je majitelem webu já jí neupírám právo článek upravit k větší čtivosti – zajímavosti.
  Podstatou je podstata – obsah článku – já nejsem novinář, ale jen „počtář“, se zbytky selského rozumu

 • 10. 10. 2020 21:40

  Karel Zítek

  jinak ale ano - všichni tak hloupí nejsme ..
  jinak ale ne - většinově v demokracii zodpovědní jsme, neb si demokraticky volíme - mj. parlament co vytváří legislativu. No a pokud nebudeme na hloupost zvolených upozorňovat a proti ní něco dělat budou i nadále vznikat hloupé zákony a chyby ve stávajících nebudou odstraněny. = každý nehloupý by se měl snažit abychom si "nehloupé" nevolili. Pozor toto snad není žalovatelné, jsou tam "". Mýlit se je lidské, ale k velikosti velkých patří umění chybu přiznat.
  (titulek je prostě novinářskou nadsázkou a většina čtenářů to jistě pochopila)

 • 11. 10. 2020 9:47

  bez přezdívky

  Takže vy souhlasíte, že házení všech lidí do jednohubky pytle je jen novinářská nadsázka. Nepamatujete si kampaň, nesuď skupinu, suď člověka? Vám jako člověku nevadí, že si nějaký pisálek vlastně dělá srandu z nás všech? Ono se to netýká jen vašeho příspěvku. To sebemrskačství je tak zakořeněné v mysli našich lidí, že se to stalo vlastně už normou, nadávat sami na sebe, vždy a ve všem. Takto se v naší povaze nikdy nic nezmění a stále se budeme jen litovat, že jinde je tráva zelenejší. Kdyby v Polsku v Maďarsku, nebo nebo na Slovensku takto všeobecně urážel všechny lidi, asi by donovinařil. Je smutné, že jak píšete, byl váš nadpis upraven, aby z článku byla senzace... Opovrhuji lidmi, kteří si neváží sami sebe, tedy těmi, co uráží a zesměšňují nás všechny, jen za cenu čtivosti a upoutání pozornosti.

 • 11. 10. 2020 10:23

  Karel Zítek

  nechce se mi tohle moc pitvat, vstupuji na tenký led, nejsem češtinář, jsem občan snad ještě se zbytky selského rozumu. Podle mne je podstatnější obsah než název, ale pojďme k němu. "Tak hloupí jsme jen v Česku" je podle mne něco jiného než "Všichni Češi jsou hloupí." Pokud napíši "Češi si zvolili za prezidenta pana XY" tak z toho přeci neplyne že jsem jej volil i já. Tedy nebuďme tak malicherní a vztahovační a nehledejme v titulku to, co tam není. Ten titulek není "žalovatelný". Neříká nic o počtu hlupáků tam nebo jinde. Ve zkratce jen říká že v tomto konkrétním případě "nemá hloupost české legislativy v Evropě obdoby".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).