Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Valorizace důchodů. Tak hloupí jsme jen v Česku od anonym - Dobrý den, ne jenom u valorizace důchodů, ale i...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 10. 2020 16:53

  bez přezdívky

  Dobrý den,

  ne jenom u valorizace důchodů, ale i u vyplácení důchodů důchodcům žijícím v zahraničí jsme my češi v něčem jedineční.

  Je pochopitelné, že každý stát vyžaduje po jeho občanovi (důchodci) žijícímu v zahraničí pravidelné potvrzení o žití.

  Zatím co jiné evropské státy jako německo, švýcarsko, polsko atd. vyžadují toto potvrzení jen jednou ročně a na toto potvrzení je pak jejich důchod následujících 12 měsíců dál vyplácen, tak české úřady vyžadují toto potvrzení pokaždé když chce dúchodce mít důchod vyplacen.

  Toto potvrzení totiž uznají jen do doby, kdy bylo toto potvrzení vydáno a potvrzeno městským úřadem v místě bydliště.

  To znamená, že když chce důchodce svůj důchod pravidelně měsíčně dostávat, tak by musel toto potvrzení také pravidelně každý měsíc nechávat potvrdit městským ůřadem a posílat na českou důchodovou pojištovnu.

  A nebo, rok zůstat bez důchodu a pak jen jednou ročně posílat potvrzení o žití a nechat si důchod posílat se spožděním. Ale! Na tom by zase vydělal stát měl by totiž bezúročnou půjčku od těch nejchudších ke kterým patří prokazatelně většina důchodců, to platí i pro ty žijící v zahraničí.

  Toto znatelně znevýhodnuje české důchodce časově a finančně oproti důchodcům z jiných evropských států (žijícím v zahraničí).

  Podle mých informací má být česko jediný stát v evropské unii který takto své občany šikanuje.

  Proč? Pokládá nás automaticky za podvodníky, kteří chtějí dostávat důchod i po smrti? Tady mně napadá jen jedno... podle sebe soudím Tebe.

  Spozdravem
  J.S.

  10. 10. 2020, 16:56 editováno autorem komentáře

 • 10. 10. 2020 23:08

  bez přezdívky

  Bohužel pro Vás, Vaše tvrzení se nezakládá na pravdě. Viz výše můj příspěvek "miroslavscheiner". Jsem pobíratelem důchodu z ČR i SR a i SR požaduje ode mne potvrzení "o žití" 1x ročně, vždy na začátku každého roku.
  M. Scheiner
  602 211870

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).