Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Valorizace důchodů. Tak hloupí jsme jen v Česku od anonym - Problém je hlavně v tom, že časy se...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 10. 2020 12:39

  bez přezdívky

  Problém je hlavně v tom, že časy se mění. Kdo byl magnát před pár lety s výplatou 10 litrů, je dnes chudina. A stejně tak i starodůchodci. Když přežívají ještě 20 let, co byl před 20 lety luxusni příjem, je dnes minimální plat. Tedy staříčci chudnou a chudnou, a když se (nedej Bože) dožijí krásné devadesátky, mají prd. Jaký musí mít člověk majetek, aby se zajistil na 30 let? Žádný! Přijde Hitler, Beneš, Komouši, Havel a je po "majetku". Ten mu to rovnou sebere, jiný mu to znehodnotí, další ho pošle rovnou do koncentráku či ho vyžene z baráku. Stáří je nevypočitatelné a nikdo neví, co bude za 40 let. Jediná jistota by měl být STÁTNÍ DŮCHOD, jak už strýček Hitler po Bismarckovi věděl.

  10. 10. 2020, 12:41 editováno autorem komentáře

 • 11. 10. 2020 15:32

  bez přezdívky

  Doporučuji studovat historii. Co dokumenty sahají, klesá hodnota příslušného platidla. To platilo pro pražské groše, jáchymovské tolary stejně jako pro československé koruny. Tedy hodnoty, které si mohu koupit za NOMINÁLE dnes, za rok budou podstatně nebo jen "trochu" menší.
  Řešením může být investování do nemovitostí. To je ale vázáno na stabilní právní prostředí. Viz J. Cimermman: Vizionář "Pane, viděl jste někdy důl?"
  Nebo investice do dobře vychovaných dětí, které se o staré rodiče ve svém produktivním věku dobře postarají.
  Obojí je možná naivní, ale fungovalo to několik tisíciletí. Tak by to mohlo být inspirací i pro dnešek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).