Hlavní navigace

U kterých bank v březnu získáte bonus za založení účtu?

5. 3. 2020
Doba čtení: 6 minut

Sdílet

 Autor: Depositphotos
Za založení nového účtu můžete získat peníze jako bonus. V březnu je v rámci akcí nabízí mBank, Expobank, ČSOB a Poštovní spořitelna. Nejvyšší odměnu dává poslední jmenovaná banka. Za jakých podmínek banky bonusy vyplácejí?

mBank – 500 Kč za založení mKonta

Nízkonákladová mBank nabízí od 1. března do 30. dubna bonus 500 Kč k založení běžného účtu mKonto. Podmínky jsou celkem jednoduché.

Abyste odměnu získali, musíte si účet zřídit prostřednictvím webové stránky mBank. Žádné další podmínky banka pro získání odměny neklade a bonus vám poté vyplatí přímo na nově založený účet mKonto do konce měsíce následujícího po tom, ve kterém jste účet založili.

Podmínky mKonta

S účtem mKonto získáte zdarma všechny tuzemské příchozí a odchozí platby, stejně tak SIPO platby, trvalé příkazy a inkasa. Bezplatné jsou také odchozí i příchozí SEPA platby v eurech, dále vklady v hotovosti na účet prostřednictvím vkladových bankomatů a kontokorent. Jeho výše může být až 300 000 Kč.

Účet můžete obsluhovat prostřednictvím internetového bankovnictví a mobilní aplikace. S platební kartou vydanou k účtu můžete platit mobilem (Apple Pay, Google Pay) nebo chytrými hodinkami (Garmin Pay, Fitbit Pay). Výběry z bankomatů jsou nad 1500 Kč zdarma, nižší výběry jsou zpoplatněné 29 Kč. Vydání a vedení hlavní karty k účtu je zdarma. Banka k účtu nabízí platební kartu Svět, která je díky výhodným kurzům jednou z nejlepších karet pro placení v zahraničí.

ČSOB – Plus Konto s odměnou 500 Kč

Akce běží od loňského listopadu a končí 30. dubna. Bonus mohou získat zájemci, kteří o založený běžného účtu Plus Konto zažádají online nebo po telefonu. Pokud byste kvůli založení účtu zamířili na pobočku, akce se na vás nevztahuje a odměnu nedostanete.

K založení účtu vedou dvě cesty:

  1. buď na webu ČSOB vyplníte své telefonní číslo, na základě toho se vám ozve pracovník call centra a účet s vámi po telefonu založí,
  2. nebo na webu vyplníte online formulář, prostřednictvím kterého si účet založíte sami.

Následně vás čeká plnění několika podmínek: prostřednictvím platební karty ČSOB, kterou k účtu dostanete, musíte zaplatit alespoň 2000 Kč v obchodě nebo prostřednictvím online platby. Úhrada kartou musí být provedena nejpozději do dvou měsíců od data sjednání účtu. Do limitu úhrady se nezapočítávají výběry hotovosti z bankomatů nebo formou služeb Cash Advance nebo Cash Back ani transakce na České poště.

TIP: Získejte bonus 100 Kč a lepší cashback

Finanční bonus nemusíte získat jen od banky, ale třeba na cashbackovém portálu. Pokud se zaregistrujete přes tento odkaz, automaticky získáváte na casbackovém portálu Tipli.cz platinový účet.

Nové zaregistrovaní zároveň získají 100 Kč k prvnímu nákupu. Akce je časově omezena a platí pouze pro nově registrované uživatele. Díky platinovému účtu pak dostanete více peněz zpět ze svých nákupů.

Pokud splníte výše uvedené, čeká vás odměna 500 Kč. I v tomto případě vám ji banka připíše na účet během měsíce, který následuje po tom, ve kterém jste vše splnili. V rámci akce je možné získat pouze jednu odměnu, která zároveň není slučitelná s finanční odměnou za zřízení Plus Konta v rámci jiné akce. Klientovi vždy náleží jen jedna, nominálně vyšší, finanční odměna. Akce není určena klientům ČSOB, kteří měli aktivní Plus Konto, Poštovní účet nebo Základní účet v 365 před spuštěním akce loni v listopadu.

Podmínky Plus Konta

Vedení Plus Konta budete mít zdarma v případě měsíčního obratu alespoň 10 000 Kč. V opačném případě se za účet platí 69 Kč měsíčně. Účet je zdarma pro klienty do 26 let, dále pro matky na mateřské či pro rodiče na rodičovské dovolené. V případě měsíčního obratu nejméně 5000 Kč je účet bezplatný také pro klienty nad 58 let a zdravotně postižené.

Tuzemské platební transakce zadané prostřednictvím internetového nebo mobilního bankovnictví jsou zdarma včetně trvalých příkazů, inkas a SIPO. Stejně tak jejich zadání v bankomatu ČSOB. Výběr z cizích bankomatů v ČR vás vyjde na 40 Kč. V zahraničí stojí výběr z cizího bankomatu 100 Kč, na Slovensku 5 Kč. Vklad hotovosti na pobočce je zdarma, ovšem výběr stojí 80 Kč.

K obsluze účtu můžete využít internetové bankovnictví nebo mobilní aplikaci v chytrém telefonu s operačním systémem Android iOS nebo Windows.

Poštovní spořitelna – 1000 Kč k Poštovnímu účtu

Nejvyšší bonus 1000 Kč je nyní možné získat u Poštovní spořitelny. Akce trvá od začátku roku do konce března. Je určena pro klienty, kteří zažádají o založení Poštovního účtu online nebo po telefonu. Postup při založení je podobný jako v ČSOB, pod kterou Poštovní spořitelna spadá.

Zájemce se do akce může zapojit tak, že:

  1. na webové stránce banky vyplní své telefonní číslo a následně ho založí s pracovníkem call centra ČSOB, který se mu za tím účelem ozve,
  2. nebo si účet založí sám vyplněním online formuláře v internetovém bankovnictví.

Poté banka vyplatí bonus 1000 Kč na nový účet. V rámci akce je možné získat jen jednu odměnu, která není slučitelná s finanční odměnou za zřízení Poštovního účtu nebo Plus Konta (ČSOB) v rámci jiné akce. Klientovi vždy náleží jen jedna, nominálně vyšší, finanční odměna. Ta bude připsána na účet v následujícím měsíci po založení účtu.

Podmínky Poštovního účtu

Podmínky účtu jsou podobné Plus Kontu od ČSOB. Zdarma je v případě měsíčního obratu 10 000 Kč, v opačném případě je zpoplatněn částkou 69 Kč měsíčně. Účet je zdarma také pro klienty do 26 let nebo pro rodiče na mateřské či rodičovské dovolené. Pro klienty nad 58 let a zdravotně postižené je zdarma za podmínky měsíčního obratu alespoň 5000 Kč.

Součástí účtu jsou bezplatné příchozí a odchozí platby zadané internetovým nebo mobilním bankovnictvím, trvalé příkazy, inkasa, SIPO, dvě bezkontaktní platební karty a výběry z bankomatů Poštovní spořitelny a ČSOB. Za výběr z bankomatu jiné banky se platí 40 Kč.

Expobank – 300 Kč k účtu NEO

Expobank si pro letošní rok (od 6.1. do 31.12) připravila akci pro nové i stávající klienty.

Stávající klienty odmění 300 Kč za doporučení nového zákazníka, který si následně aktivuje běžný účet NEO. Na odměnu dosáhnout v případě, že jimi doporučený zájemce vyplní žádost o zřízení účtu prostřednictvím odkazu s unikátním kódem. Akce je limitovaná: banka dá stávajícím klientům bonus za maximálně 50 doporučených zákazníků.

Noví klienti dostanou bonus 300 Kč za založení účtu NEO s podmínkou, že si při tom aktivují alespoň jednu službu externího partnera Expobank. Tím se myslí možnost investovat do zlata a stříbra, do firem, nebo do bitcoinů. Samotná aktivace služby je velmi jednoduchá a nezahrnuje nutnost investovat, vysvětlil mluvčí Expobank Jakub Švestka.

Založení a vedení účtu je zdarma. Bezplatné jsou také všechny tuzemské platby, stejně tak příchozí i odchozí SEPA platby. Zdarma jsou i výběry ze všech bankomatů v České republice i v zahraničí, stejně tak vydání jedné platební karty k účtu. Úroková sazba u NEO účtu je 1,6 % p.a. Jak už je výše uvedeno, prostřednictvím NEO účtu můžete investovat do drahých kovů, start-upů nebo bitcoinů.

skoleni_29_6

Cesta k novým klientům

Vyplácení bonusů je pro banky jedna z cest, jak oslovit nové klienty. Ne vždycky je ale tahle strategie účinná. Například MONETA Money Bank nedávno zrušila akci, při níž k novému běžnému účtu nabízela bonus až 2000 Kč. Nabídka měla původně platit do konce dubna, klienti však o ni podle banky neměli zájem.

Tento text obsahuje affiliate odkazy. Pokud se přes tyto odkazy na vybraných službách zaregistrujete, případně něco nakoupíte, získá z toho redakce malou provizi sloužící pro zajištění našeho fungování. Detaily o affiliate programech najdete zde.

Autor článku

Po studiu žurnalistiky se začala naplno věnovat novinářskému řemeslu se zaměřením na ekonomiku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).