Hlavní navigace

„U konto“ Unicredit Bank: Skoro všechno bez poplatků s jednou podmínkou

11. 4. 2014
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: UniCredit Bank
UniCredit Bank představila účet U konto, kde máte většinu bankovních služeb bez poplatku. Má to ale háček, pokud tam nepošlete polovinu průměrné mzdy, pak si připlatíte.

UniCredit Bank vstupuje na trh s novým produktem, představila osobní účet s názvem U konto. Tento účet může být pro většinu klientů výhodný, neboť stačí splnit podmínku bezhotovostního kreditního obratu v daném měsíci (výplata/důchod) ve výši 12 000 Kč, a pak je účet téměř bez poplatků. Můžete bez poplatků vybírat ze všech bankomatů jak doma, tak i v zahraničí. Zatím neznáme přesné parametry účtu, je ale možné, že bude omezení jako u Konta PREMIUM, kde jsou bez poplatků tři výběry denně v případě, že vybíráte z vlastních bankomatů.

U UniCredit Bank můžete „v ceně“ vést ještě jeden účet v cizí měně. Banka se podle tiskové zprávy snažila na trhu nabídnout takový účet, který by patřil k nejvýhodnějším na trhu: Typický klient ušetří na poplatcích řádově tisíce korun ročně. Podmínky pro jeho využívání jsou jednoduché, srozumitelné, bez jakýchkoliv skrytých háčků, uvádí se v tiskové zprávě. Podle tiskového mluvčí UniCredit Bank Petra Plocka bude současným klientům postupně nabízen přechod právě k tomuto účtu.

Dejte si pozor, abyste těchto 12 000 Kč skutečně na účet zaslali, jinak zaplatíte za vedení účtu 199 Kč a další běžné poplatky, účet tak bude patřit mezi nejdražší na našem trhu. Výhodu mají především mladí a studenti od 15 do 26 let, kteří mohou účet využívat zcela bez finanční podmínky, nemusí tedy na účet zaslat ani korunu. Účet není jen krátkou akcí banky, ale podmínky se garantují na 10 let.

Banka také představila variabilní hypotéku, která má garantovanou horní výši úroků. Podle banky bylo cílem představit takový produkt, který by na trhu „neměl obdoby“. Variabilní sazba dosahuje 2,39 % s tím, že banka garantuje, že během 3leté fixace nepřekročí úroková sazba 2,95 %. UniCredit zároveň pro tento účel vytvořil také webové stránky s doménou prejdusnadno.cz, kde bude klient průběžně informován, jak převod služeb pokračuje. K dispozici mu bude také telefonní linka pro řešení dotazů či potíží. Stránky však zatím funkční nejsou, ani na stránkách samotné banky zatím podrobnosti o účtu nenajdete. Pro propagaci bankovního účtu a dalších úvěrových služeb zahájí banka rozsáhlou reklamní kampaň.

Za vším hledej průzkum

Tato radikální změna je pro celý bankovní trh velkým překvapením, samotná UniCredit Bank nás přesvědčovala, že to bylo z důvodů výsledků průzkumu: „Chtěli jsme zjistit, co by české a slovenské klienty přimělo změnit svou primární banku. Nechtěli jsme uvést na trh další akční nabídku, ale uvést mobilitu klientů mezi bankami z teoretické roviny do praxe,“ vysvětluje záměry UniCredit Bank místopředseda představenstva a obchodní ředitel Paolo Iannone.

A co se v průzkumu zjistilo? Pro změnu banky by se lidé primárně rozhodli v případě výhodnějších produktů než mají ve své stávající bance (tento názor sdílí 83 % Čechů a 82 % Slováků). Lidé požadují snadné ovládání účtů prostřednictvím mobilu, internetu a telefonu (66 %), ale také výhodné úroky z vkladů (65 % u nás a 70 % na Slovensku). Nová banka také musí zajistit administrativu spojenou se změnou banky (55 %, Slovensko 57 %). Lidé většinou také neradi dlouho hledají svůj bankomat, jsou ochotni tomu obětovat maximálně 10 minut.

Průzkum také zjistil, že si Češi vybírají v průměru jen 1× měsíčně, pokud by za výběr platit nemuseli, pak by se frekvence jen zdvojnásobila. Počet výběrů však u nás meziročně vzrostl o 22 %. Slováci vybírají častěji – v průměru 2× měsíčně. Bude také otázkou, zdali UniCredit Bank bude muset časem přistoupit k omezení výběrů u svých „nejaktivnějších“ klientů, podobně, jak se stalo například u Equa Banky. Čtěte více: Equa bank podcenila úmysly některých klientů. Z bankomatů vybírali po stokorunách

Výsledky průzkumu jsou tak skutečně velmi průkazné, 82 % z nás by změnilo banku kvůli výhodnějším produktům. Vstup nových bank a dostatek bezpoplatkových bankovních účtů nastavil takové podmínky, kdy se klienti starých bank s odchodem dlouho rozmýšlet nemuseli.

Nový účet je jen začátkem

Nový bankovní účet skutečně bude představovat silnou konkurenci i pro nové banky na našem trhu. Zdá se, že staré banky si začínají uvědomovat, že pokud by nezměnily svou poplatkovou politiku, pak budou čelit postupnému odchodu klientů. Navíc současné příjmy z bankovních poplatků jsou dlouhodobě neudržitelné a podle průzkumu serveru bankovnípoplatky.com už klesají. Jejich dlouhodobé udržení na současných úrovních by bylo pro banky kontraproduktivní, klienty by tím nezískaly. UniCredit Bank se jako jedna z prvních velkých bank vydala jiným směrem, nadále by také chtěla inovovat svojí produktovou nabídku s tím, že by ráda s klientem navázala dlouhodobý vztah:

„Nový účet je jen začátek. Je to základní kámen služeb pro retailovou klientelu, který jim umožní využít další atraktivní řešení v oblasti hypoték, úvěrů, spoření či investic. Chceme se postarat o vše, co naši klienti v oblasti správy financí požadují. Nejde o omezenou akční nabídku, současné podmínky U konta garantujeme na deset let,“ zdůrazňuje Paolo IannoneMožná už skutečně nastává doba, kdy se staré banky přestanou zaměřovat na každoroční optické zvyšování dividend a budou se snažit nabízet levné a transparentní služby. K tématu čtěte: Staré banky by mohly porazit novou konkurenci. Důležitější jsou ale dividendy

dan_z_prijmu

Podívejte se na sazebník účtu U konto od UniCredit Bank, 

Český bankovní trh se dynamicky mění

Český bankovní trh prožívá v současné době dynamickou proměnu. Potenciální klienti porovnávají nabídky a produkty a stále méně se nechávají nachytat na „bankovní lep“. Nastává i kvůli tomu pokles úrokových sazeb nejen u hypoték, ale především spotřebitelských úvěrů a úvěrů na konsolidaci. Čtěte více: Spotřebitelským úvěrům klesají sazby, ale zájemci o úvěr jsou opatrní. K tomu také většina bank přistoupila k rušení poplatků za správu hypotečního úvěru, k hypotéce si také lze vyjednat bezpoplatkový bankovní účet. Čtěte více: Ušetřit můžete za vedení běžného účtu i u staré banky

Autor článku

Nejčastěji se věnuje tématům z oblasti investování, financí a makroekonomie.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).