Hlavní navigace

Názor k článku Třicet procent zůstává. Projděte si, jak bude definitivně vypadat nové oddlužení od xf - Že vám do toho vstupuji, tohle je slovíčkaření...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 28. 1. 2019 0:22

    xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

    Že vám do toho vstupuji, tohle je slovíčkaření jež odvádí téma zcela od podstaty. Není důležité zda KAŽDÉMU, a není důležité kdo v "potravním řetězci". Jestli exekutoři, jestli jen exekutoři, není podstatné. Ta podstata je, že z bagatelního dluhu lze celkem snadno vyrobit dluh vysoce překračující schopnosti dlužníka dluh splácet, "šktrá" ho jako daňového poplatníka a posílá ho do "šedé" ekonomiky, bere schopnost legálně živit rodiny atd.

    Věřitel bude muset, jako každý JINÝ podnikatel zvažovat rizika, již nebude možné do svého kšeftu tahat daňového poplatníka, jež je dnes nucen platit škody jím způsobené.
    Podle mě to bude ne win-win situace, ale win-win-win situace. Hlupákům neschopným splácet, půjčujícím si na nesmysli už nikdo nepůjčí. Věřitel tak nepřijde o peníze. Daňový poplatník nebude muset platit daňové výpadky, policejní a soudní aparát a sociální dávky pro rozbité rodiny.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).