Hlavní navigace

Názor k článku Spoléháte se na realitku? I když má advokáta, můžete přijít o nemovitost i peníze od xf - "Jak prosím chcete z úschovy platit daň z...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 10. 2018 22:05

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  "Jak prosím chcete z úschovy platit daň z nabytí nemovitých věcí, kterou má hradit kupující? "

  Pan "profesionál" si se své profesionalitě nevšiml, že jsem nikde nepsal o dani jež má platit kupující. Co jsem napsal?
  "neřešili ani takovou maličkost a zcela standardní věc, že z úschovy bude zaplacena daň".
  Objasním tedy panu odborníkovi: cca 25 let platilo, až do předloňska, že daň z převodu nemovitosti platil prodávající, A ZÁROVEŇ byl kupující RUČITELEM. To znamenalo, pane odborníku, že pokud prodávající daň neodvedl, tak finančák zkasíroval kupujícího - ten měl nemovitost, tudíž pohledávka byla snadno dostupná, třeba exekučním prodejem, pokud neměl kupující dostatek peněz, když se vydal z peněz nákupem nemovitosti. Jistě, kupující mohl poté toto po prodávajícím vymáhat, ale pokud už mezitím peníze rozdal, sebral exekutor.... pohledávka byla nedobytná.
  Šlo tomu zabránit velmi jednoduše: peníze složené na účet u notáře, nebo depozitní bankovní účet (nikdy ne "zdarma u realitky, či jejího advokáta - což byla, dodnes je, od realitek standardní "služba v ceně", už hodně lidí co službu realitky použili přišlo o peníze i nemovitost), tak pokud součástí smlouvy bylo že po zápisu v KN bude část z těchto složených peněz poslána přímo na účet finančáku, tímto byl problém a možná životní tragédie vyřen snadno, levně, spolehlivě. Ale pokud klient věřil "službám profesionálů", mohl se leda dát na modlení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).