Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Spoléháte se na realitku? I když má advokáta, můžete přijít o nemovitost i peníze od Jana - No pane autore článku, je velice zajímavé jak...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 20. 10. 2018 10:36

  Jana (neregistrovaný) ---.mraknet.com

  No pane autore článku, je velice zajímavé jak na jedné straně haníte služby advokáta a na druhé straně doporučujete, aby klient měl svého právníka. Doporučuji vám, abyste si řádně nastudoval rozdíl mezi právníkem a advokátem. Protože bude-li mít klient svého "právníka", tak je mu to také k ničemu, protože právník ze zákona neodpovídá za způsobenou škodu, ani nemusí mít potřebnou praxi, oproti advokátům...

  Samozřejmě, že se pochybení stávají. A to ve všech odvětvích. Víte, to už by se musel každý člověk dnes naučit zdít, udělat si novou střechu, opravit si převodovku auta nebo se nestravovat v restauracích, protože dnes se na nekvalitní služby naráží doslova na každém kroku. Je to velice smutné, ale je to tak. A kolik lidí už přišlo o peníze, a nemalé, třeba u stavebních firem, investičních poradců atd. O podvodných např. eshopech nebo drahých půjčkách ani nemluvě.

  Ano, bohužel v dnešní době to vypadá, že těch negativ skutečně převládá a kvalitních firem je málo. Ale naštěstí stále i takové jsou. Jen je třeba důkladně hledat a ověřovat si reference od jejich zákazníků, než se někomu upíší. Ano, pracuji jako realitní makléřka. Nikoliv pod nějakou RK, ale jako OSVČ sama na sebe. Vše si vyřizuji sama, nemám žádné další makléře, protože věřím jen sama sobě, když chci něco dělat skutečně poctivě a kvalitně. Spolupracuji dlouhodobě s advokátkou a vždy bylo vše v pořádku. Smlouvy po ní vždy i kontroluji (jen pro jistotu). Klient si samozřejmě může také znění smluv nechat zkontrolovat svým advokátem, pokud chce. Ale je třeba vědět, že prodej nemovitosti není jen o vyplnění kupní smlouvy!!! Prodej nemovitosti (zejména pokud nemá prodávající již nalezeného kupujícího) je dosti složitý proces, který aby byl úspěšný a na úrovni zabere dost času i financí. A při neznalosti a za pomoci jen "právníka" jak doporučujete, si může prodávající při prodeji svépomocí i dosti uškodit a také může přijít o peníze i nemovitost, pokud se nejedná o naprosto standardní obchodní případ, což laik nedokáže posoudit a právník za chybu neručí... Co když si třeba prodávající prodá dům sám a neví, že měl nechat vyhotovit PENB a kupujícímu ho předat...? Co když ho na to jeho "právník" neupozorní? Nebo nevyužije vůbec právních služeb a vyplní si kupní smlouvu jen na nějakém vzoru staženém z internetu? A co když kupující po čase bude chtít z koupě odstoupit a požadovat peníze zpět a může se opřít i o to, že nedostal onen PENB? A nebo může prodávajícímu přijít kontrola ze SEI a uložit mu pokutu za nevypracování PENB 100 tisíc? Pořád budete tvrdit, že je prodej svépomocí levnější?

  Jinak s vámi souhlasím s tím, že spousta RK mívá provize až moc vysoké. Je tedy fakt, že při kvalitních službách opravdu nemůže být provize jen např. 10 tisíc (a ještě když je v provizi zahrnuto vše co s prodejem souvisí od A do Z), ale často jsou provize opravdu nepřiměřené. Nebo jsou RK, co si berou jako smluvní pokutu plnou výši rezervační zálohy. S tím také nesouhlasím. Ale jak již bylo napsáno. Není možné házet všechny firmy do jednoho pytle. Jen je třeba hledat tu správnou a nebát se vyptat předem na cokoliv - ideálně písemně...

 • 20. 10. 2018 10:44

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  "No pane autore článku, je velice zajímavé jak na jedné straně haníte služby advokáta a na druhé straně doporučujete, aby klient měl svého právníka. "
  Autor to v článku vysvětlil. Není jeho chyba, že ty jsi si to nepřečetla, či nepochopiíla. Nápověda: s kým má kdo smluvní vztah.

  "Doporučuji vám, abyste si řádně nastudoval rozdíl mezi právníkem a advokátem. Protože bude-li mít klient svého "právníka", tak je mu to také k ničemu, protože právník ze zákona neodpovídá za způsobenou škodu"
  Není to pravda. Nápověda: je advokát jediná profese, kdo odpovídá za škodu jím způsobenou? Kdo další ještě odpovídá za své konání?

  Si tak říkám, jak kvalitní služby můžeš poskytovat, když nechápeš ani základní věci. V dobrým, ale zkus se nad tím zamyslet...

 • 20. 10. 2018 14:07

  Jana (neregistrovaný) ---.mraknet.com

  Za prvé si vyprošuji tykání. A je mi naprosto jedno, zda se to v online diskuzích považuje za "normální". Já jedu stále v rámci slušnosti a koho neznám, tomu netykám - v jakékoliv situaci.
  Za druhé jste mne nepochopil ani vy. Protože druhá věta plně souvisela a navazovala na tu první. Tedy to, že někdo doporučuje někomu mít svého právníka beru jako vhodnou radu. Ale to, že doporučuje právníka a nikoliv advokáta, notáře, nebo kohokoliv, kdo za svou práci či radu plně odpovídá je již dost zcestné doporučení, když právník tu zodpovědnost nemá. Tedy pokud se klient v těchto pojmech neorientuje, tak si může najít opravdu kdekoho, kdo se nazývá právníkem a může mu důvěřovat a stejně na to ve finále může doplatit, když mu tento právník chybně poradí. Pokud si klient najde svého advokáta, pak mu ten advokát za případnou chybu ručí (jak bylo i v článku zmíněno, jen zde neručil advokát realitky za chybu klientovi, ale realitce).
  Tedy mi šlo pouze o tento paradox. Však i autor článku se nazývá právníkem a tedy ani on za své rady v článcích žádnou odpovědnost nenese.

 • 20. 10. 2018 14:39

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  Proč by měl podle tebe autor článku za své rady "nést odpovědnost"? On má snad s tebou, nebo obecně nějakým čtenářem nějaký smluvní vztah? Za co konkrétního by měl "nést odpovědnost" a na základě čeho? Přemýšlej...

  Kdyby jsi to napsala jen tak, mávnu nad tím rukou, ale opakuješ to i v kontextu, který o tom pojednává.... Tedy enjedná se o náhodný omyl, či nepozornost.

  Ty nechápeš naprosto západní věci, a odmítáš se nad tím zamyslet, i když jsi na to výslovně upozorněna.

  Jak jsi přišla na to, že mě máš právo cokoli nařizovat?

 • 20. 10. 2018 15:11

  Jana (neregistrovaný) ---.mraknet.com

  Obávám se, že každý z nás má na mysli něco úplně jiného. Nezlobte se, ale s někým, kdo píše nikoliv konkrétně ale v hádankách a čeká, že si druhý "něco domyslí", a navíc nemá v diskuzi úctu k druhým, již dále komunikovat nehodlám. Navíc mám důležitější věci na starost než ztrácet čas v diskuzi, která se stejně vždy bude ubírat jen jedním směrem. Pěkný víkend.

 • 20. 10. 2018 15:51

  xf (neregistrovaný) ---.cheapernet.cz

  Když jeden jedno "myslí" a druhé říká, to je potom jakákoli domluva obtížná, a je to skutečně jen ztráta času, "Jano".

 • 20. 10. 2018 21:52

  AAA (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  A není to tak že právní rady veřejnosti za úplatu nikdo jiný než advokát poskytovat nesmí, tedy autor tím stejně myslel advokáta?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).