Hlavní navigace

Názor k článku Spoléháte se na realitku? I když má advokáta, můžete přijít o nemovitost i peníze od Jan - Nerozumím proč autor řeší odměnu, provizi realitní kanceláře....

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

  • 21. 10. 2018 20:24

    Jan (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    Nerozumím proč autor řeší odměnu, provizi realitní kanceláře. Každá služba má určitou cenu a pokud se najde někdo ochotný ji uhradit, není problém. Dnešní doba je daleko náročnější na propagaci, marketing atd., stačí si spočítat kolik stojí příprava fotografií, videoprohlídky, natáčení dronem, právní služby a další. Stát inkasuje 4% od kupujících a za tuto "platbu" neposkytuje žádnou protihodnotu pro kupujícího. Tam by měla směřovat hlavní výtka.

    Je pravda, že si realitní kanceláře a makléři mohou za svou pověst svým jednání za minulá období, ale doba se mění. Naštěstí jsou klienti víc informovaní a chápou přínos makléře. To o potrefených husách můžete použít na kohokoli. Na tisíce bezproblémových transakcí se použije jedna špatná a veškerá poctivá práce je pryč. Vyloženě normální, standardní článek o RK nevyjde nikdy. Vždy jen negativní reakce. Bohužel je to náš národní sport. Stejně jako taxikáři, opět každý si do nich kopne, přitom tam pracují slušní lidé jako všude jinde. Ano, najdou se podvodníci, ale to máte všude. Jen je to vděčné téma a pořád dokola. Realitky, taxikáři, pumpaři. Když je to podle lidí tak špatné, není nic jednoduššího než tento obor změnit, určitě to klienti ocení.

    Nepíšu to na Vás, ale již několikrát jsem byl novináři osloven k reakci a kolikrát mě šokovala jejich profesní úroveň. Psali o věcech, kterým absolutně nerozuměli. Přesto nebudu na novináře a noviny mít negativní pohled. Až se daří.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).