Hlavní navigace

Názor k článku Spoléháte se na realitku? I když má advokáta, můžete přijít o nemovitost i peníze od Kve - Jako upozornění asi dobré, ale nevím, jestli ne...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 10. 2018 11:33

    Kve (neregistrovaný) 77.111.246.---

    Jako upozornění asi dobré, ale nevím, jestli ne trochu zbytečné. Řekl bych, že realitky mají pověst jen o trošku lepší než taxikáři a pokud je to celé postavené v rovině, že anonymní realitka pracovala špatně a klient je bez peněz, tak je to k ničemu. Chybí mi tam, že šlo o klienta Sluníčkové tunel reality s.r.o. s jednatelem Josefem Ojebalem a odkazem na firmu v Justici. Jestliže to probublalo až k Nejvyššímu soudu, tak to snad už není obviňování bez důkazů. Ať si to každý další potencionální klient snadno dohledá.

    Před lety jsem kupoval byt v relativně podobném stavu. Nebyly tam ještě exekuce, ale dluhy ano. Byt vlastnili 3 cizinci, z toho dva nezletilí. Ve smlouvě se řešilo, že z advokátní úschovy budou umořeny dluhy. Šlo tam minimálně o peníze do fondu oprav a energie. Aby to mohli prodávající prodat, tak musel v cizině proběhnout soud, že prodej je v zájmu těch nezletilých, kteří nebyli způsobili k právním úkonům. Překlady smluv a dalších věcí, rozhodnutí soudu pak zase zpět. Papírování neskutečné. Přitom provize realitky nebyla vysoká. Jestli realitka díky všem těm komplikacím skončila na nule a na tomhle konkrétním kšeftu neprodělala, tak bych to skoro i viděl za malý zázrak. Tohle bych sám organizačně neukočíroval.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).