Hlavní navigace

Slavíme výročí

8. 1. 2002
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Dnes je tomu právě rok, kdy finanční server Měšec spatřil světlo netu. Od svého vzniku prodělal mnoho plastických operací a přibral celou řadu nových oblastí. Pojďte se s námi ohlédnout a trochu zavzpomínat, a nahlédnout do budoucnosti v křišťálovém monitoru.

Již celý rok vám přinášíme informace ze světa financí. Zda a do jaké míry se nám daří zůstat objektivními pozorovateli a zprostředkovateli finančních dějů, musíte posoudit sami. Naší snahou je stále přibližovat Měšec vašim přáním a potřebám a nabízet stále více hodnotných článků, recenzí, komentářů a analýz z oblasti rodinných financí.

Ohlédnutí
Od vypuštění Měšce do světa informací jsme provedli celou řadu změn a rozšíření. Oproti 8. lednu 2001 dnes pokrýváme o deset oblastí finančního života více (např. euro, leasing, zahraniční podílové fondy, celá řada daní, státní sociální podpora, recenze ekonomických programů).

Rozšířili jsme nabídku finančních kalkulací, z nichž nejúspěšnější byla kalkulačka „Výpočet čisté mzdy“, která dokonce odhalila chybu jednoho nejmenovaného účetního programu. Mezi novými výpočetními prostředky naleznete například „Výpočet životního minima“ rodiny nebo kolik naspoříte s různými spořícími produkty.

Novou podobu a náplň získaly aktuality, v nich vás dnes seznamujeme s děním ve finančním světě (a na sesterských serverech, zejména Slunečnici a Lupě, ale nově i Vajíčku). Svůj prostor získaly i finanční instituce s možností vydávat tiskové zprávy na Měšci.

Díky navázání spolupráce se Sagitem se změnila podoba oblasti Zákony a právo, kde vám nyní přinášíme úplná znění nejdůležitejších zákonů ovlivňujících každodenní finanční život.

Naším zájmem je především spokojený čtenář (věřte mi, o peníze a reklamní kampaně se stará obchodní oddělení firmy, které sídlí pod schody pod redakcí – krom toho, že nás živí, s nimi nemáme nic společného :-). Zejména proto jsme vytvořili možnost reakce na článek v názorech (čímž vám děkuji za všechny pozitivní i negativní poznámky k vydávaným článkům, které nás nutí být přesnějšími, pružnějšími a čtivějšími), hlasování v anketách a rubriku Zlámaná grešle/Zlatý dukát (tímto děkuji za všechny zaslané příspěvky, vydané i zatím čekající).

S postupem času jsme se začali věnovat i archivní činnosti. Pro usnadnění přístupu k dříve vydaným článkům vznikl nejprve Archiv článků, následovaný Archivem aktualit, který se záhy hojně rozrostl, Archivem tiskových zpráv, Archivem anket a nejnověji Archivem grešlí a dukátů.

Díky spolupráci Měšce se Společností ekonomických poradců si dnes můžete pořídit stavební spoření, cestovní pojištění, životní pojitění, penzijní připojištění či kompletní pojištění motorového vozidla přímo na stránkách vašeho serveru.

Na Měšci se změnilo i mnoho dalšího, úpravou vzhledu počínaje a více či méně užitečnými utilitkami konče. Kompletní výpis geneze Měšce by vydal spíše na román, ne na „krátký“ článek.

Výhled do budoucnosti
Ohlédnutí do minulosti je pěkná věc, ale život jde dál a s ním i Internet. Dnes jsme spustili „Křižovatky“, které by vám měly usnadnit přístup k nabídkám bank, pojišťoven, leasingových společností, domácích i zahraničních podílových fondů a obchodníků s cennými papíry.

Princip křižovatek je snadný. Vyberete si oblast, která vás zajímá, a objeví se vám nabídka vztahující se k dané oblasti. V porovnání produktů pak naleznete databáze nabídek sledovaných subjektů – po zvolení jedné či více nabídek se všechny vybrané zobrazí přehledně vedle sebe.

Žebříček umožňuje seřazení produktů podle zvoleného kritéria (například úroková sazba či poplatek) nebo jiného řadícího klíče (například náklady běžných účtů).

Potřebujete-li spočítat, kolik zaplatíte za úvěr nebo uspoříte s životním pojištěním (termínovaným vkladem, spořícím účtem apod.), pravděpodobně hledáte Spočítejte si – výpočetní kalkulačku.

Články i Zákony a právo vás odkáží do příslušných sekcí oblasti, ve které se právě nacházíte, podobně jako tomu bylo ve staré podobě serveru. Jinak tomu je s FAQ – dotazy čtenářů. Nyní se můžete dotázat přímo nebo sami ostatním čtenářům odpovědět. Redakce pak označí správnou odpověď, případně ji doplní.

Křižovatkami však nekončíme. V současnosti připravujeme rozšíření oblastí Měšce o státní důchodový systém, podporu v nezaměstnanosti, havarijní pojištění a úrazové pojištění. Vše by mělo být připraveno v průběhu čtrnácti dnů.

Připravena máme i další překvapení a vylepšení Měšce. Jedno z nich je již téměř na světě a narodí se v nejbližší době.

Účto_tip_změny21

Za všechny, kteří se na přípravě Měšce podílejí, vám děkuji za přízeň a přeji vám hodně spokojenosti s Měšcem.

Petr Zámečník
šéfredaktor Měšec

Autor článku

Kolektiv redaktorů serveru Měšec.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).