Hlavní navigace

Sběrný účet Revolutu u Raiffeisenbank končí. Platby už jen jako SEPA

21. 12. 2021
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: Jan Vaca, Internet Info
Poslat nebo vložit peníze na váš účet Revolutu přes prostředníka v podobě české Raifeisenbank skončí posledním lednovým dnem 2022. Zůstanou vám tři cesty, jak peníze posílat.

Od poloviny června 2020 bylo možné váš účet u litevské platební instituce Revolut dobíjet i prostřednictvím sběrného účtu v české Raiffeisenbank. Výhodou byla možnost bezplatně či velmi levně poslat/vložit korunové platby.

Sběrný účet Revolutu vedený u Raiffeisenbank má číslo 5170013317/5500, peníze na váš účet u Revolutu se poté rozlišovaly pomocí variabilního symbolu, nebo poznámkou pro příjemce platby, v obou případech se uvádělo vaše uživatelské číslo Revolutu. Během pracovního dne do cca 17. hod. trvalo dobití účtu minuty, poté se peníze připsaly následující den.

Platby na Revolut lze provádět přes sběrný účet Raiffeisenbank. (17. 6. 2020)
Autor: Dalibor Z. Chvátal

Platby na Revolut lze provádět přes sběrný účet Raiffeisenbank. (17. 6. 2020)

A právě tato služba skončí 31. 1. 2022. Své zákazníky o tom Revolut informoval e-mailem. To znamená, že poslední den, kdy takto můžete peníze poslat či vložit, je 30. 1. 2022 do 23:59 hod., poté se nejspíš vrátí zpět odesílateli platby.

S ohledem na bankovní tajemství tuto záležitost nebudeme nijak komentovat, řekla na dotaz Měšce Petra Kopecká, tisková mluvčí Raiffeisenbank. Od 31. ledna již bohužel nemůžeme našim zákazníkům v České republice poskytovat lokální čísla IBANu. Mrzí nás případné nepříjemnosti pro zákazníky, kteří si dobíjejí své účty Revolut bankovními převody. Aby se zákazníci vyhnuli riziku, že jim banky naúčtují poplatek za dobití, doporučujeme jim, aby si účty Revolut dobíjeli debetními kartami. Zvažujeme různé způsoby, jak v budoucnu znovu zavést česká čísla IBAN, napsal na dotaz Měšce Stefan Bogucki, Senior Communications Manager Revolutu.

Podle neoficiálních informací může být důvodem chystaná změna aplikace Revolutu a nekompatibilita stávajícího technického řešení sběrných účtů.

Stávajícím klientům od 31. 1. 2022 zůstanou tři další možnosti, jak peníze do Revolutu poslat:

skoleni_21_6

  • SEPA/zahraniční platbou na účet s litevským IBANem. V případě korunové platby se tak připravte na poplatky 100–300 Kč za 1 platbu, účtované odesílateli platby. Platby v eurech jsou buď bez poplatku, nebo doslova za pár korun.
  • Dobití platební kartou Mastercard nebo Visa. (0 Kč)
  • Převod peněz od jiného uživatele. (0 Kč)

V Česku má Revolut přes 300 000 zákazníků a působí jako subjekt s několika entitami. Čeští zákazníci mají smlouvu s litevskou platební institucí (vklady nepojištěné), někteří si mohou otevřít podúčet u litevské Revolut Bank (vklady pojištěné) a investiční otázky řeší přímo britský Revolut.

Revolut je fenomenální fintechový startup, který získal další investory pro svůj rozvoj. Ale není v něm vše jen úžasné a skvělé. Má i několik nevýhod, pro které dokáže občas zvednou své klienty ze židle.

Autor článku

Autor se věnuje publikační činnosti v oblasti bankovnictví a pojišťovnictví, specializuje se na finanční produkty, dluhovou problematiku a oblast dopravy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).