Hlavní navigace

Sberbank už funguje internetové a mobilní bankovnictví, ale jen pasivně

25. 3. 2022
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Jan Vaca
Pořád máte možnost nahlédnout do vašich účtů ve Sberbank. Nelze sice posílat platby, ale můžete nahlížet na pasivní operace a zkopírovat si třeba vzory plateb nebo trvalé příkazy.

Stále ještě mnoho klientů Sberbank netuší, že její internetové a mobilní bankovnictví je již opět funkční. Přístup funguje jak přes počítač, tak přes mobilní bankovnictví od začátku března 2022.

Můžete pracovat se svými vzory plateb, šablonami, trvalými příkazy a inkasy, nebo si stáhnout výpisy z účtů. Přestože většina klientů banky má již platby vyřešené, možná některým přijde tato informace vhod. Rozdíl je v tom, že nelze zadávat žádné odchozí platby, tedy aktivní operace.

CHP22

Bonusy byly vyplaceny

Sberbank podle zjištění Měšce navíc dodržela slovo a připsala i slibované bonusy, které svým klientům nabízela. Mezi ně patří bonus za splnění podmínek pro vedení Fér účtu bez poplatku (199 Kč) a bonus za mobilitu klienta při přechodu z jiné banky (1234 Kč). V obou případech se bonus připsal i po oznámení insolvence banky.

Internetové bankovnictví Sberbank pro pasivní operace. (24. 3. 2022)
Autor: Dalibor Z. Chvátal

Internetové bankovnictví Sberbank pro pasivní operace. (24. 3. 2022)

Pojištěné vklady klientů Sberbank vyplácí Komerční banka. Ta od 9. do 24. března vyplatila náhrady vkladů v objemu přes 19 miliard korun. Aktuálně je vyřízeno více než 50 tisíc žádostí. Drtivá většina klientů Sberbank zvolila bezhotovostní převod na jiný účet vedený v ČR, v hotovosti pak bylo vyplaceno 500 milionů Kč. Nárok na výplatu lze uplatnit po dobu tří let, tedy až do 10. března 2025.

Autor článku

Autor se věnuje publikační činnosti v oblasti bankovnictví a pojišťovnictví, specializuje se na finanční produkty, dluhovou problematiku a oblast dopravy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).