Hlavní navigace

Názor k článku Proč mají ženy nižší důchod? od Ela - Ehmmm, bavíme se o důchodech. S V O...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 6. 2019 8:40

  Ela (neregistrovaný) 89.29.49.---

  Ehmmm, bavíme se o důchodech. S V O B O D A (neregistrovaný) ---.centrio.cz napsal: "To samé s tím, jak Maláčová chce, aby stát samoživitelkám platil alimenty. Sorryjako. To ony si toho manžela vybraly (zjevně špatně). Proč za to mám nést důsledky já a platit jim přes daně alimenty?"
  V návaznosti na tento příspěvek a tedy v této souvislosti padl můj příměr na to, že vdovy si vybraly stejně špatně jako samoživitelky, tj. oběma "odešel" manžel dříve, nepřežil je. Jenže vdovám (i vdovcům) stát vyplácí vdovský/vdovecký důchod a postoj k samoživitelkám je +- totožný u celé společnosti s tím, co uvedl S V O B O D A (neregistrovaný) ---.centrio.cz. Přitom nejde o výlučný problém těch žen, ale zejména jejich dětí a viníkem jsou jejich otcové. To jsou ti šmejdi hodní společenského opovržení. Přesto z neznámých důvodů jsou opovrženíhodné samoživitelky. Až jednou tyto opovrhované samoživitelky začnou odkládat děti ke "kontejnerům", protože takto to udělali i jejich otcové, možná společnosti dojde jak se chová.
  ;-) Jak ale k tomuto závažnému tématu přiřadit váš příspěvek o pojištění a vdovách-vražedkyních, netuším.

  Pokud jde o garanci důstojného života pro každého svého poctivě pracujícího občana, opět jste mimo mísu. Zrovna včera vyšel příspěvek s názvem "Polovina lidí nevydělá na důstojný život, nemá na dovolenou ani tramvajenku". Já si této skutečnosti všimla již o několik let dříve a proto jsem o tom psala např. zde ve svém příspěvku výše ze dne 7.6.2019. - a o to mi jde. V téhle republice žijí lidé, kteří si na důstojný život nevydělají ne proto, že by se vyhýbali práci. Považuji za elementární slušnost, že vyspělý demokratický stát se bude těmto excesům věnovat s vážností tomu odpovídající.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).