Hlavní navigace

Pochvala pro eBanku

14. 6. 2002
Doba čtení: 3 minuty

Sdílet

Komu se nestalo, že dostal špatné informace o bankovních poplatcích? Zjistili jste to také až z výpisu z účtu? Pak jste nejspíš měli smůlu a zaplacené poplatky jste již nikdy neviděli... Ovšem najde se i jiný způsob, než přesvědčit klienta o jeho chybě, že špatně četl ceník - chybu přiznat.

Čtenářská zkušenost:

Měl jsem s eBankou podobný problém, jako jiný čtenář Měšce. Zavedl jsem si účet u této banky hlavně proto, že mi dovoloval vésti více měn na jednom účtu. Co však pro mne bylo překvapením, byl fakt, že jsem platil z každé měny poplatek za generování výpisů. Také jsem si nepřečetl, že u účtů v cizí měně je implicitně nastaveno generování výpisů při každém pohybu.

Samozřejmě jasem vše zjistil až v okamžiku, kdy mi na jednom účtu vznikl mínus, a to právě kvůli vygenerování výpisu. Zavolal jsem tedy na infolinku a stěžoval si, že jsem na toto nebyl upozorněn, ač jsem se při založení účtu ptal. Omluvili se a hned mi u všech měn nastavili negenerování výpisů. Ale zbyl tu ten mínus. Tu mne operátorka někam přepnula, a tam jsem s jinou operátorkou vyřešil i tuto potíž. A to tak, že banka vzala chybu na sebe a mínus škrtla.

Tohle se mi líbí, a proto navrhuji eBance zlatý dukát. A to nejen za tento případ, ale i za celou jejich telefonickou bankovní linku.

Karel Šebesta
(text prošel redakční úpravou)

Reakce eBanky:

Generování výpisu z účtu je nastaveno implicitně. Při zakládání účtu bankéř s klientem nastavuje účet tak, aby fungoval podle jeho přání a potřeb. Řeší společně i tuto funkci – zdali má klient zájem o pravidelné generování výpisů. Nastavení účtu pana Šebesty pravděpodobně neproběhlo obvyklým, popisovaným způsobem. Na základě jeho dotazů a připomínek pracovníci klientského servisu obratem uvedený nedostatek napravili omluvou a stornováním příslušných poplatků.

Uvedený případ je důkazem, že eBanka řeší záležitosti každého klienta individuálně. Spokojenost klienta nás těší, zároveň také zavazuje a motivuje ke stálému zlepšování péče o naše klienty. V eBance je na prvním místě klient, kterému nasloucháme a snažíme se řešit jeho individuální potřeby a přání.

Děkujeme našemu klientovi za ocenění. Budeme se nadále snažit, abychom jeho důvěru nezklamali.

Lenka Petroncová
Manažerka PR a tisková mluvčí
eBanka, a.s.

Redakce

Tabulka č. 387
Není mnoho finančních institucí, které jsou ochotny nést zodpovědnost za své zaměstnance, a tedy za své jednání. eBanka nejen přiznala chybu a omluvila se za ni svému klientovi, ale navíc mu uhradila škodu, která jejím vlivem vznikla. Proto jsme rádi, že můžeme eBance na návrh čtenáře udělit zlatý dukát.

Zajímá vás, kdo již získal naše ocenění? Podívejte se na Zlámaná grešle / Zlatý dukát.

Máte také nějakou špatnou zkušenost? Nebo chcete naopak někoho pochválit? Příspěvek do nové rubriky Měšce můžete zasílat i vy! Tešíme se na ně na adrese redakce@mesec.cz, autor každého zveřejněného zážitku od nás navíc obdrží tričko s logem Měšce. Ti z vás, kteří do konce roku pošlou nejvíce zkušeností, případně nejzajímavější příspěvek, se kromě toho mohou těšit na zajímavé dárky.

skoleni_7_4

Pro finanční instituci, jíž se ohlas týká, bude mít vaše zkušenost trvalé následky. Za kladný ohlas jí totiž redakce jménem čtenářů udělí „zlatý dukát“, záporný ohlas bude oceněn „zlámanou grešlí“.

Každá instituce, které se čtenářská zkušenost týká, přitom přímo v článku dostane prostor pro vyjádření. Jakým způsobem jej využije – zda k omluvě, poděkování, osvětlení situace či jinak – je plně na jejím uvážení. Takže – vzhůru do toho!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).