Hlavní navigace

Názor k článku Pět odvážných záměrů ministra práce od děda Eda - <{:-))) AAA, ... ve Vaší poslední větě je pouze malá...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 17. 8. 2011 18:59

  děda Eda (neregistrovaný) 82.100.59.---

  <{:-)))
  AAA,
  ... ve Vaší poslední větě je pouze malá část mé rozsáhlejší úvodní věty ( přesněji řečeno pouze to, co je níže uvedeno - v těch jednoduchých - uvozovkách uvnitř věty ) ... a to ještě neúplně ( což také - ještě navíc - poměrně dost mění i celkovou podobu té části mé věty, ... ... což vůbec nepovažuji za úmyslné "očesání" té mé části věty, ... ale považuji to pouze za obyčejný "překlep" ) - viz Vaše:
  ""Argument "co by tom mohlo nefungovat" je pomerne ... chaby.""
  ( ... moje vyjádření této části věty {VELKÝMI PÍSMENY tedy UPRAVENO do původní podoby} je:
  ""... A co by NA tom VÝŠE UVÁDĚNÉM mohlo nefungovat, ... ... ... ???"" )

  AAA, ... máte pravdu v tom, že ten Váš "výcuc" pouze té části z mé věty, by byl opravdu ( podle Vás ) ... POMĚRNĚ CHABÝ argument ... .
  No a - podle mne - to, co jste z mého vyjádření vybral Vy ... vlastně ani ŽÁDNÝM argumentem prostě VŮBEC NENÍ, ... protože teprve až ta druhá část mé věty by mohla být ( snad ) i chápána jako nějaký možný argument.
  Z uvedeného je ale zřejmé, že jde pouze o nějaké obecné konstatování ( ... bez jakéhokoliv náznaku případného bližšího řešení ), kdy toto obecné sdělení je uvedeno ale až teprve ve druhé části mé věty - a to, jako nabídka, k diskuzi s Vámi.

  No a ... z té mé úplné první věty ... je ale zřejmé také to, že - celá - věta vůbec není postavena jako ARGUMENT, ... ale je koncipovaná jako OTÁZKA ( ... i se třemi - snad nepřehlédnutelnými - otazníky ).
  Takže moje celá první věta je OTÁZKOU ( která byla vlastně výzvou k diskuzi s Vámi ) ... a která zněla - doslova takto:

  ""AAA,... a co by na tom výše uváděném mohlo nefungovat, ... když by byl skutečný zájem s tím "chaosem" cokoliv rozumného udělat ???""

  Takže, jak je vidět, tak v té druhé části mé OTÁZKY ( tj. v části Vámi neuvedené ) je již naznačena ( zatím jen obecně ) případná možná náprava toho všeho.
  No a ještě dále ( v tom následujícím dalším textu ) je už ( i malinko blíže ) specifikováno, kde ( podle mého názoru ) "sedí" ty "žabky" ( až pěkné "ropuchy" ) na prameni - viz můj další odstavec - a to ve znění:

  ""Vlastně to chce ( na patřičných "postech" ) se pouze chovat malinko víc "civilizovaněji" ( a mít vše pod patřičnou kontrolou, což by neměl být problém )... a "časem" by mohlo být i po těch nejzávažnějších problémech.
  ( ... ono k tomu ale stejně jednou musí dojít !!! - ... a čím dřív to přijde, tím líp !!! )""

  AAA, ... a to už by se ... za argument ... snad i dalo považovat, ... nebo ne ???

  No, a pokud by se ta moje argumentace ... pořád ještě ... zdála hodně "mlhavá", tak ji přiblížím ještě víc.

  Dle mého názoru ... stěžejními těžkostmi ( v té naší české "bimbo-osadě" ) je problém ( přesněji: NEEXISTENCE ) skutečně důsledné kontroly ... a to všude, kam jen ( i obyčejný ) člověk "hodí" své "slídivé oko", ... čímž bylo myšleno třeba i toto:

  1) ... aby např. šéf NKÚ ... SÁM ... zbytečně neplýtval penězi daňových poplatníků - např. na SVÉ ( značně nadstandardní ) BYDLENÍ ( údajně - v plné "nehorázné" výši - hrazené ze státních "grošíků", ... ale prý schválené "partou" nějakých "hej-nebo-počkej" ) ... A DALŠÍHO méně pochopitelného ( až úplně nepochopitelného ) , ... protože hlavním posláním a náplní právě jeho úřadu - tedy NKÚ - je:
  """zajistit, aby v našem státě bylo nakládáno hospodárně s prostředky daňových poplatníků, s prostředky vybíranými na základě zákona a s majetkem státu, kdy k naplnění kontrolní působnosti NKÚ jeho Kolegium každoročně sestavuje a schvaluje plán kontrolní činnosti na příslušný rozpočtový rok, ... kdy konečným výstupem z kontroly zařazené do plánu je schválený KONTROLNÍ ZÁVĚR."""
  K tomu jen malý dovětek:
  a) ... obyčejnému člověku by se chtělo povědět: "Tak k.rva, oni to neúměrné "vyhazování" financí v tom našem "bimbo-státě" nevidí ... ???
  b) ... podle mne jsou ale mnohem vážnějším problémem třeba ... "anonymní akcie - tedy akcie na doručitele" ( možná by nás i Staníííík Grossů mohl docela dobře pobavit, jak se - takřka přes noc - stát patrně nejbohatším "mašinfírou"
  ... nejenom v té naší "Czech-Bananas-Republik",
  ... ale je docela možné, že i v celé Evropské unii,
  ... či dokonce na světě ... ... ale přejme mu to !!! )

  2) ... nebo třeba ( v tom lepším případě ) i nesčíslné "duplicitní" přístrojové vybavení státních zdravotnických zařízení v těch oblastech, kde to není často ani vůbec zapotřebí; ... kdy by takové ( drahé ) zařízení stačilo třeba jenom jedno, ale "makalo" by i víc než osm hodin denně ...
  ( ... neměl se tedy pan Heger { a to i společně s Drábkem} - už dávno - tedy třeba pořádně zaměřit i na tuto oblast, kdy mu - právě tady - přinejmenším desítky milionů ... berou "do zaječích"??? - To asi ne !!!
  Oni asi raději vymýšlí "ptákoviny", jak "oškubat":
  ... ty nemocné nejenom důchodce,
  ... či ty téměř bezbranné ... vážně tělesně postižené ... naše spoluobčany
  ... nebo již zoufalé rodiče s malými dětmi,
  ... a nebo nejlépe finančně "vyždímat" ... trvale vážně nemocné pacienty,
  ... ... ... kteří ( ti všichni !!! ) si sice celý svůj život poctivě platí svoje zdravotní pojištění, ... ale ( protože ten zdravotní a sociální systém ) ... "někdo" "systematicky" "tuneluje" ... tak, tito pacienti ( ve "finále" - tedy v jejich nemoci ) ze svého uhrazeného zdravotního pojištění ... mají ... úplné, ... velké, ... "kulové" ... !!! )

  3) ... a co ty desítky let ... "prošvihnutá" možnost ( ekonomicky výhodných hromadných ) nákupů - např. nejenom pro státní správu, ale i pro soudy, pro státní zastupitelství, pro Policii ČR, pro školy, ... tedy nákupy ve větším množství ... s možnostmi nemalých slev ???

  4) ... o zbytečně předražených státních zakázkách se asi ani není potřeba vůbec zmiňovat.
  V tom už jsme k "huróóónskému" smíchu snad celému světu, když ty náklady máme takové, že by se ( i obyčejný ) člobrda mohl domnívat:
  a) ... že ty naše dálnice jsou patrně "lemovany zlatem" ...
  b) ... že ty naše "pandury" ( 3x dražší, než za kolik je koupili Portugalci, či kdo to byl ) ... tam snad mají zabudované už i "solárko" ... i s umělými krápníkovými jeskyněmi ...
  c) ... ale také nákup letadel, které nelze vůbec využít právě v té oblasti, kam se předpokládalo, že budou pravidelně nasazovány ...
  d) ... nebo také Topolánkova ( vládní ) "nominace" - patrně nejhloupějšího - "zvukaře" v Evropské unii, který - ve spolupráci s firmou PromoPro ( či jak se ti kouzelníci jmenují ) ... doslova "pr.drbal" údajně kolem 250.000.000 Kč - a to údajně jen během několika měsíců ...
  e) ... nebo ten náš "švarný" Ivan ( zvaný "ÍÍÍÍčko" ), který prý zajistil pro své policajty takové "pradleny", které ty policajty "odrbali" ( jako malé "budulínky" ) také o několik těch desítek milionů ...
  f) ... či bez důraznějšího "povšimnutí" ( rozuměj potrestání ) necháme v Plzni "studovat" elitu národa, z nichž někteříani pořádně neví, kde vůbec ( na jaké adrese ) vůbec studovali, ... popř. ani nemohou u sebe doma najít to, čím by prokázali, že ... opravdu, ale opravdu ... tu "vysokou" zvládli legální cestou ...
  g) ... a další beztrestné ( ? ) "tunelování"
  té naší ... pěkné, ... české, ... republiky "střediskové" ... <{:-(((((

  ... ale ten výčet - toho ostatního - by byl snad NEKONEČNÝ ... !!!
  .............­.............­.............­.............­.............­.............­.............­.............­.......

  A jaký je můj názor k úvodní části Vašeho příspěvku ?
  ( Váš příspěvek:
  "Jak rikam, pokud je to vsechno tak skvele a funkcni, jiste uz tento model na rade mist s uspechem funguje? Pokud ne, tak se obavam ze tam skvely a funkcni asi nebude." )

  Tak k tomu je možné povědět toto:
  A) ... domnívám se, že vše výše uvedené - již samo o sobě - dalo patřičnou odpověď.
  B) ... a jen stručně navíc k tomu:
  Všehno je to:
  ... o motivaci,
  ... o odbornosti,
  ... o "kvalitě" těch, kteří to všechno mají pod "palcem",
  ... o nesení odpovědnosti,
  ... ale také o vlastních prioritách ... všech těch, kteří jsou svými voliči navoleni na posty, na kterých by měli - ti zvolení - ty své voliče patřičně zastupovat ... a nejenom svými výroky, ale hlavně svým jednáním, lidem život neznepříjemňovat ... a doslova neházet těm obyčejným lidem ty pořádné "klacky" po nohy.
  A to už i z toho důvodu, že ty klacky se dají také zvednout ... a naši ( velmi ) drazí politikové ... by se asi mohli i pořádně divit, ... kam až to svojí nezměrnou "pílí" dotáhli.

  Prostě někde to funguje víc ... a někde méně. ( Já nabývám stále silnějšího dojmu, ... že u nás to už nefunguje vůbec !!! )

  No a i podle toho, jak se prezentujeme světu, ... je možné hodnotit ... i úroveň každého národa.

  U některých národů je třeba ... pod úroveň ... "přisvojit si" cokoliv, co není jeho.
  No a u nás není vůbec žádnou ostudou ( přímo před televizními kamerami celého světa ) ... "přisvojit si" "protokolární" ( speciálně vyráběné ) pero ( ... které je pak "bohorovně" ještě navíc nazváno pouze "obyčejnou PROPISKOU".
  Nejtrapnější na té celé události je ale to, že ten náš "vševědoucí" Vašííík
  ... tam VŮBEC NIC NEPODEPISOVAL ... a patrně tam byl pouze na jednom ze svých výletů, který mu - z našich daní - platíme ... i my dva !!!

  ( ... takže třeba já ... takovému jednání říkám ... obyčejná krádež !!! )

  V té naší české "bimbo-osadě" ... je ta "přemístěná" "obyčejná" protokolární "propiska" ( svojí hodnotou ) ale jen "mrňavou" prkotinou, ... proti tomu, co se ( v tom našem Česku ) záhadně ( kdo-ví-kam ) přemístilo ... a patrně již nenávratně je všechno v h.jzlu, ... protože žádné pořádné snahy ( o potřebnou nápravu ) tu nejsou téměř nikde vůbec vidět. ( ... bohužel !!! )

  ... díky za trpělivost <):-)))
  ... a přeji Vám příjemný den.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).