Hlavní navigace

Názor k článku Pět odvážných záměrů ministra práce od děda Eda - lojzo, s tím, že bychom začínali s obrovskými dluhy...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 15. 8. 2011 11:30

  děda Eda (neregistrovaný) 82.100.59.---

  lojzo,
  s tím, že bychom začínali s obrovskými dluhy ... v tom máte teda velikou pravdu. - Ale i zpětně jde všechno dohledat a dát těm různým "vykukům" i dodatečně pořádně "po šlapkách", ... jen k tomu musí být vůle.
  Pokud jsem uvedl, že by bylo potřeba začít od začátku, pak jsem měl na mysli, ... že k uvedení toho chaosu do "jakž-takž" přijatelného pořádku by stačilo jen začít důsledně využívat všechny stávající zákony, které by navíc bylo potřeba doplnit o zákony nové, které povedou k ODPOVĚDNOSTI, která je ZÁKLADEM všeho, co má vést ke smysluplným výsledkům.
  No a kdo by neměl zájem o takové řešení, tak by měl být jednoduše "vykopnut" od "válu" ... a těm, kteří by si to zasloužili, tak jim "ustlat" třeba i za "katrem".
  Podle mne je potřeba se ... z důležitých postů ... zbavit garnitury těch, kteří si myslí, že jsou ekonomičtí ( a jiní ) géniové ... a ( s prominutím ) k.rví, na co sáhnou.
  Ty dluhy jsou skutečně problém. Je ale také jasné, že je neudělali ti obyčejní lidé, ... ale tu největší zásluhu na tom mají ti naši VYVOLENÍ ... a dělají jako by se nic špatného nikdy nestalo, ... což je přímo "ALARMUJÍCÍ" !!!

  Ty dluhy jsou nepříjemné, ale ta situace je stále ještě řešitelná. Jen se ale musí chtít to začít ( KONEČNĚ !!! ) řešit.
  Ale NE ( !!! !!! ) s takovýma Kalouskama a jemu podobnýma "kreaturama", které si ( v každém státním rozpočtu na další rok ) klidně zase odhlasují "schodky" převyšující i 100 MLD. ( Jejich rodiny by jim doma daly pěkný "kartáč", kdyby tak chtěli hospodařit doma ... hlupáci !!! )
  Vždyť oni - ti "kašpárci" - všechno řeší POUZE ZVYŠOVÁNÍM DANÍ ( a to mnohdy v takové výši, kterou nezná žádná z civilizovaných, nejenom evropských, zemí ), což zcela likviduje důvěryhodnost tohoto státu ... a nesmyslně brzdí - tak potřebné - veškeré aktivity, jak domácích, tak zahraničních investorů !!!
  Kdyby byl ... mezi těmi našimi politiky ... už konečně alespoň výraznější zájem
  ... ZAČÍT ( důkladněji ) PROPAGOVAT NAŠE VÝROBKY
  ... a ( v rámci možností ) ZAČÍT PODPOROVAT NAŠE ... "zbylé" <):-((( ... ČESKÉ FIRMY ( což by konečně hodně pomohlo pořádně nastartovat domácí ekonomikou ), tak by to již bylo hodně dlouhé "našlápnutí" v té cestě "do předu".
  Ale je hodně i dalších možností, jak v tomto státě podpořit to, co tady Ti naši političtí "diletanti" ... za těch 22 let ... úplně "zdeformovali" ... a, mám dojem, že nestydatě likvidují pořád dál !!!
  Podle mne je jedinou rozumnou cestou ... "vykopat" všechny ty pohodlné "kmety", kteří se v tom chaosu pouze pohodlně "vezou" ... a je jim za to ještě ( z našich daní ) královsky placeno, ... z čehož je zřejmé, že si do politiky přišli patrně jenom dobře vydělat ... a po nás "potopa".
  Otázkou je, jak toho nového stavu dosáhnout.
  Jak výsledek posledních voleb ukázal ... tudy patrně cesta nevede ( i když by mohla ), takže asi nezbývá, než jiná ... méně populární ... velmi důkladná změna.

  Bohužel, alespoň já to na jinou cestu nevidím.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).