Hlavní navigace

Názor k článku Pět odvážných záměrů ministra práce od děda Eda - AAA, ... to není o socialismu. Tu dobu si...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 15. 8. 2011 2:20

  děda Eda (neregistrovaný) 82.100.59.---

  AAA, ... to není o socialismu.
  Tu dobu si docela dobře pamatuji ... a měl jsem také celkem dobrou možnost nakouknout do poměrně hodně "zákoutí" toho uměle udržovaného budování, které v konečném důsledku nemohlo dopadnout jinak než krachem.
  Ale nechat dojít stát ke krachu, to prostě nešlo, proto to ( již dávno před listopadem 89 ) poměrně dost velká "banda" maníků ( nejenom na prognosťáku ) "linkovala" pro přechod na jiný systém, který měl ale "naběhnout až o několik let později, než v roce 89. Ke změně muselo zákonitě dojít, protože z mnoha fabrik byly vlastně jenom "zaopatřovací" instituce, kde jakákoliv iniciativa byla téměř zbytečná ( protože systém nedovolil odměňovat podle schopností a dosažených výsledků, ale většinou podle partajních knížek ) ... no a tak pracovní morálka byla na úrovni ... kdo si co ( k tomu "paušálnímu" výdělku ) ukradne navíc, to bude mít.
  Ale bylo jasné, že do nekonečna to jít takto nemohlo, takže muselo přijít ke zlomu, který by přehodil "vyhybku" a mělo se frčet zase ( socialisticky ) dál.
  Ty pravé otáčky to dění nabralo, když toho chaosu měl už i sám velký Gorbi dost ... a odmítnutím podpory všem socialistickým "satelitům" tak vlastně nepřímo nabídl volnost všem bývalým socialistickým státům, které si ten přechod začali dělat po svém.
  U nás se to jedné partě soudruhů hodně "zvrtlo" ... no a ta jiná parta budovatelů "socialistického kapitalismu" ... začala patrně s největší hospodářskou "improvizací", která nemá v dlouhé historii tohoto státu obdoby, kdy tento český chaos nakonec dopadl tak, jak ho tady máme dnes, ... kdy vlastně normálně nefunguje ... "lautr" vůbec NIC !!!
  To, co tady dnes je, ... nejde prostě vůbec pojmenovat.

  Je pochopitelné, že stát nemůže bránit v jakémkoliv svobodném podnikání ( v mezích zákonů ) a hrát si pouze na "policajta", který dá přes prsty těm iniciativním.
  Ale jakousi "ekonomickou" jistotu přece jen ten stát musí mít.
  Hodit všechno na "krk" někomu jinému ... a "halekat", že všechno vyřeší trh ... to byla "ptákovina", která nemá obdoby. ( Také to tak ... v tom našem "bimbo-státě" ... dopadlo. )

  Podle mne je dnes naše země v takovém stavu, že nám patrně nezbude nic jiného, než začít od samého začátku, ... protože v tomto státě ( normálně ) vlastně nefunguje už vůbec nic.

  Když tak člověk "hodí oko" na to, jak se tady zase hospodaří, tak dojde k jednoznačnému názoru, ... že ocenění jakékoliv iniciativy a ohodnocení skutečně poctivé práce je opět na "vedlejší" koleji ... a jak jsme denně svědky zpráv ... vlastně důkladně dovedeme zase jenom rozkrást patrně všechno, co není ... uvázané, ... přivařené, ... zamčené, ... či zakopané hluboko v zemi.

  Je ale potěšitelné, že ne všichni již rezignovali ... a jdou si cestou, která je může přivést k solidním výsledkům, ... pokud jim nějací nejenom ... Kalouskové, ... Drábci, ... Nečasové a jim podobní nebudou "házet klacky" pod nohy, což se tady ( podle mého názoru ), bohužel, běžně stále více děje.

  Pokud si stát podrží ( a skutečnými odborníky také bude řídit ) jakoukoliv PROSPERUJÍCÍ firmu ( která státu přináší nejenom daně, ale také finance ve formě zisku z hospodaření té firmy ),
  ... pak to není o socialismu,
  ... ale je to o vytváření trvalého pevného finančního základu ... pro smysluplné hospodaření státu ( ... pokud to zase někdo nerozkrade !!! )

  Vždyť všichni moc dobře každoročně vidíme, jak se ( v době vyplácení dividend z hospodaření státních, či polostátních, podniků ) naši politikové ... DOSLOVA "TŘESOU" ... na každou "kačku".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).