Hlavní navigace

Názor k článku Parazitům (OSVČ) povinně datovou schránku nebo elektronický podpis! od Jean Laroux - Já na jejich místě bych se také bránil....

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 3. 2013 13:22

    Jean Laroux (neregistrovaný) ---.army.cz

    Já na jejich místě bych se také bránil. Stát mi chce nařizovat, že musím mít DS a el. podpis za který zaplatím ročně několik set. NA co proboha musím mít DS a el. podpis z nějakého nařízení, když jej třeba vůbec nevyužiji ??

    To co mi stát má nařídit, je povinnost poslat dokument tam, kam si adresát definuje (určí, přeje si) tj. např. do DS pokud ji ten adresát má. Potud bych musel mlčet, protože jestli někomu (např. svému klientovi) chci poslat dopis musím si chtě-nechtě koupit známku a obálku. Pokud si adresát nastaví, že to chce posílat do DS musím si halt pořídit DS, abych mu to tam měl z čeho odeslat. NEBO TAKY NEMUSÍM. Tak ho nebudu na nic upomínat, nic nebudu měnit ve smlouvě atp. a nemusím mu nic poslat. Jak prosté. V tomto případě nepotřebuji DS a ani el. podpis.

    Co se týče formulářů ty nikdo nebere a neměl by je brát. Ten elektronický způsob, který má ušetřit čas by měl být dobrovolný !!!!! Měl by být doplňkem pro ty, kteří si jej přejí. Já třeba nechci stát frontu na poště. Nemám čas jít do nějaké podatelny. Zvolím si DS. Pokud ale chci stát na poště nebo chodit na podatelnu neměl by mi někdo brát tu možnost na úkor nějakého usnadnění. Ve chvíli, kdy se nějaké usnadnění začne nařizovat - vzniká problém.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).