Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Parazitům (OSVČ) povinně datovou schránku nebo elektronický podpis! od novaak - OSVČ nevzdělané trotly! Tuhle jsem byl se svým...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 18. 3. 2013 4:49

  novaak (neregistrovaný) 151.249.107.---

  OSVČ nevzdělané trotly! Tuhle jsem byl se svým 82letým otcem u místní holičky, která je jen o málo mladší, než on. Na pracovní stolku v oficíně jí běžel počítač, na jehož monitoru měla otevřený objednávkový formulář. Během stříhání mého otce dvakrát zvedla telefon a několika rychlými pohyby zaznamenala do objednávkového formuláře další objednávku. Otec snad ani nepostřehl, že od něho poodešla.
  Před odchodem jsem se jí ptal, jak se popasovává s technikou, načež mi sdělila, že se vyučila kadeřnictví a holičkou v 60. letech, ale není blbá, takže si dělá sama účetnictví a nemá problém si prakticky všechny potřebné věci vyřídit buď během otevírací doby či po uzavření provozovny prostřednictvím netu. A co datová schránka? Jo, když prý si ji byla na místní poště založit, tak byla první a pracovnice si to na ní trénovaly. Ale jako její spolužačky ze ZDŠ se s tím také popasovaly bez větších problémů.
  Co k tomu dodat? Ono je zřejmě lepší a jednodušší nadávat na druhé, než něco udělat se svojí leností a neschopností, že?

 • 19. 3. 2013 10:47

  Jarmila (neregistrovaný) 62.168.1.---

  Na druhou stranu je hodně lidí, co jim technika nic neříká. Sami si PC nenainstalují, a když jim zhavaruje, mají problém. Ne každý má zdatné děti nebo vnoučata, co jim PC znovu zprovozní. I v době techniky jsou lidí, co radši píšou na psacím stroji a než by vytiskli účtenku z PC, tak si spočítali, že ručně je to vyjde levněji.

 • 2. 1. 2015 14:31

  Alenela (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Absolutně nesouhlasím s tím, že by živnostníci, kteří jsou proti povinnosti užívat DS, byli líní či neschopní. Ona zázračná cca 80letá dáma asi vždy byla technicky založená osoba. Není ale každý stejně fundován. Já jako lektorka angličtiny také nesnižuji inteligenci svých studentů, kteří nemají vrozen talent pro jazyky. Také jim neříkám, že jsou líní a neschopní, když jim jazyk dělá obtíže. Jenomže tito moji klienti nejsou nuceni ze zákona užívat povinně angličtinu, zatímco zde se živnostníkům jakékoli profese vnucuje povinnost být počítačovým odborníkem. Co se zdá panu "novaakovi" být primitivní, druhému může značně komplikovat život. Jádro zla tkví v tom, že je zde občanům (OSVČ) odebrána svoboda. Nemohou se rozhodnout svobodně podat přehled o příjmech a výdajích způsobem, který jim vyhovuje. Najednou jsou nuceni přijmout ke své živnosti další břemeno, které jim zkomplikuje život. Jakoby již otázka "zachování živnosti" ve zdejších podmínkách nebyla dost náročná. Otázka by měla znít takto: Kdo komu má vlastně sloužit? Místo aby úřady sloužily živnostníkům ke snazšímu podnikání, musí OSVČ sloužit úředníkům ke snazšímu vykonávání jejich práce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).