Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Parazitům (OSVČ) povinně datovou schránku nebo elektronický podpis! od státní šikana - Zedník ukrajinec = kvůli SSZ si musí koupit...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 4. 2013 1:38

  státní šikana (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Zedník ukrajinec = kvůli SSZ si musí koupit PC, zaplatit kurz jeho ovládání, zřídit si za 500 Kč elektronický podpis a přestěhovat se ze vsi někam, kde je připojení k internetu. Pak slavnostně jednou za rok odešle SSZ elektronicky kýžený přehled OSVČ. Co na tom, že skoro celý rok vydělával na PC, které při zedničení nepotřebuje, neb faktury píše ručně a daně platí paušálem. Má doma stroj, tedy PC, které jednou za rok zapne aby z nového bydliště, s internetem vyhověl šikaně a buzeraci SSSZ. Jak krásný život.

  Truhlář OSVČ, který celý život PC nepotřeboval je nyní kvůli jednomu přehledu nucen si pořídit elektronický podpis. PC si nekoupi, nemá na něj. Riskuje a z internětové kavárny jednou za rok vyhoví buzeraci a šikaně SSSZ.

  Například obchodní rejstřík také vyžaduje elektronické podání dokladů. Ale má volbu, DS, elektronický podpis, nebo dokiment v PDF na CD s průvodním dopisem, který vám v podatelně potvrdí.

  Elektronické podání na SSSZ by mělo být dobrovolné a ne povinné.
  Datové schránky a to nejen pro OSVČ ale i pro firmy, by měly být dobrovolné (jak je tomu ve zbytku civilizovaného světa) a ne povinné (jak je tomu v korupcí prolezlém Česku).

 • 6. 8. 2013 9:25

  Karel (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Elektronický podpis nepotřebuje, stačí DS, čili je to zadarmo. PC nepotřebuje, potřebuje jen někoho, kdo PC má - u většiny živnostníků je to někdo, kdo jim dělá účetnictví a daně, ale budiž, dejme tomu, že si zmíněný Ukrajinec vede účetnictví na kusu toaleťáků. Pak může zajít třeba do nejbližší knihovny a poslat to odtamtud. Praktičtější ale asi bude, když mu to za nějakou tu stovku udělá někdo, kdo dělá to účetnictví...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).