Hlavní navigace

Názor k článku Parazitům (OSVČ) povinně datovou schránku nebo elektronický podpis! od Jean Laroux - Pan Peterka se problematikou možná zabývá dlouho a...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 3. 2013 9:44

    Jean Laroux (neregistrovaný) ---.army.cz

    Pan Peterka se problematikou možná zabývá dlouho a zejména proto by se měl soustředit na odbornou stránku věci namísto laciných titulků vyvolávajících dojem politické agitace. Očekával bych tedy od něj trochu více kritiky návrhu a konkrétní argumentaci. Podobné titulky degradují jeho článek na bulvární sloupek.

    Co se týče Vaší argumentace. Podivných zakázek je jistě potřeba se obávat. To, že ale může být systém zneužit k tomu, aby se na něm někdo napakoval ještě nutně neznamená, že je systém špatný. Podle mě je současný systém DS špatný právě proto, že se zde někdo pakuje a procesně i legislativně tento systém není dotažen. Se systémem DS totiž souvisí např. zákony o doručování, zákonem stanovené procesy ve způsobech vyrozumění, vymáhání pohledávek atp. Proč DS ?? No proto, aby nebyly fronty na poštách a úřadech. Aby komunikace byla snazší. Jenže tady chybí důvěryhodná autentizace a autorizace všech prvků systému DS díky níž se musí tisknout lejstra za poplatek na nějakých Czech pointech. Pak jsou tu subjekty, které po nás mohou chtít peníze ale posílat Vám přes DS nic nemusí atp. Takže i když DS mám, tek se stejně nevyhnu riziku, že mi někdo hodí něco do schránky, ke mě se to z různých důvodů nedostane a já pak namísto 500 Kč nedoplatku zaplatím se soudními výdaji 6 000,-. Přesně jak píšete v předposledním odstavci. Přesně na to jsem narážel i já. Z tohoto pohledu vnímám pozitivně, že právnické subjekty budou "nějakým způsobem" (byť ne zcela optimálním) vtaženy do systému doručování. Podle mne by ani zde neměla být povinnost mít DS a podpisový certifikát ale právnické subjekty by měly mít povinnost, komunikovat se svým klientem pomocí DS a s el. podpisem .. pokud KLIENT má DS a pokud je komunikace závazná tj. týká se smluvních podmínek, vymáhání pohledávek atp. reklamu ať si klidně posílají nadále poštou. To je ta nedoladěnost. Tady se nařizují DS a el. podpis bez vazby na účel.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).