Hlavní navigace

Názor k článku Nová šance pro lidi s dluhy. Projděte si, jak se změní oddlužení od J, Novák - Takže, jak čtu váš názor, tak to vypadá...

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 30. 10. 2018 4:29

  J, Novák

  Takže, jak čtu váš názor, tak to vypadá tak, že by všichni, kteří si půjčují a nechají se "předlužit", tak vzhledem k tomu, co píšete, tedy "dluznici si to sami spocitat neumi, nejsou tak chytri", zřejmě každý, kdo si chce půjčit, by měl nejprve projít testem inteligence a psychiatricým a psychologickým vyšetřením, protože pokud si někdo neumí spočítat, jak je či bude schopen splácet případné dluhy, tak by měl prokázat v prvé řadě svoji způsobilost k právním úkonům.
  Takže, milý Kamile, vy se snažíte vše hodit na věřitele, ale ono je to ve skutečnosti tak, že pokud si nepůjčím, tak žádného věřitele nemám. A označovat banky za lichváře může jen člověk s nedostatečným rozumem nebo ten, který se topí v dluzích. Ono, než napíšete takovou chujovinu, tak byste si měl nejspíš zjistit, co že to ta lichva vlastně je. Zkuste to třeba takhle: Když na to nemáte, tak si prostě nepůjčujte.
  Dám vám příklad: Já i manželka používáme k běžným platbám kreditní karty. Takto utracené peníze měsíčně uhradíme ze svých běžných účtů. Přestože si tedy peníze půjčujeme, protože kreditní karta není nic jiného, než prostředek k půjčce, neplatíme žádné úroky a ještě na tom vyděláváme. Dokonce dvakrát: Jednak na bonusech, které nám společnost, od níž máme kartu, poskytuje za její používání, jednak na úrocích, které nám na účtech, na které nesaháme, přibývají.
  A ještě to vše řeknu trochu jinak: Lze předpokládat, že banky a finanční společnosti zase poněkud zpřísní podmínky pro úvěrování, protože těch lidí, kteří se dostávají do insolvence, je podle všeho až moc. A finanční společnosti na nich samozřejmě prodělávají, když jim ti dlužníci neuhradí vše, co si půjčili. Takže rozhodně je nutno půjčovat opatrněji. A když půjde dlužník, kterému už žádná banka nepůjčí, za nějakým soukromým "půjčovatelem", tak je to jeho riziko a jeho blbost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).