Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Nová šance pro lidi s dluhy. Projděte si, jak se změní oddlužení od vera - Tak já si začnu půjčovat. Zajedu si na...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 29. 10. 2018 7:53

  vera (neregistrovaný) 185.67.188.---

  Tak já si začnu půjčovat. Zajedu si na Seychely, na Nový Zéland, z úvěru. Koupím si nové auto. A nebudu splácet. Pak zaplatím sotva třetinu. A pak že tady stále není socialismus.

 • 29. 10. 2018 9:34

  jenda d (neregistrovaný) ---.sattnet.cz

  Musíte , ale počítat s tím , že vám prvně všechen majetek zabaví a prodají v dražbě za třetinu . Pak pár let budete žrát trávu a vše odvádět na splacení . Hezká vyhlídka.
  Počítejte s tím , že vám nikdo nepujčí pokud takzvaně už máte profláklou historii , a nebo nemáte majetek o který by vás obrali.

 • 29. 10. 2018 9:41

  Jarek (neregistrovaný) 2a02:560:41eb:----:----:----:----:----

  Zdá se, že vůbec netušíte, jak oddlužení funguje. Nikdo Vám všechen majetek nezabaví. Jen sepíšete svůj movitý majetek. A věřitelé si odhlasují jestli chtějí ten movitý majetek, nebo jestli jim máte splácet těch minimálně 30% z dluhu. Naprostá většina věřitelů si vybere 30% ve splátkách, protože dlužníci většinou moc drahý movitý majetek nemají. A na nemovitý majetek Vám nemůže sáhnout vůbec nikdo

 • 29. 10. 2018 10:43

  Eva (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Jak jste prisel na to, ze na nemovitost nemuze nikdo sahnout? Prave naopak, nemovitosti jsou ve vetsine pripadu prodany v drazbe....

 • 29. 10. 2018 10:55

  Jarmila (neregistrovaný) 93.91.51.---

  Pravda je ovšem taková, že movitý majetek jsou povětšinou šunty, kvůli kterým ani exekutoči dražby nedělají, protože ty šunty by nechtěli ani v zastavárně nebo v bazaru. To hlavní, po čem exekutoři pasou, jsou právě nemovitosti. I kdyby to byly pastoušky, tak pozemky pod nimi svou hodnotu mají. No, a exekuovaný taky musí někde bydlet, proč ne třeba ve vybydlené pastoušce? Lepší než pod mostem...

 • 29. 10. 2018 11:49

  Kamil (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Kazda mince ma dve strany, dluznika a veritele. U teto skupiny lidi veritel=lichvar (normalni banka by predluzenemu cloveku znovu nepujcila). Ti lidi splaceji a splaceji a chybi jim penize na zivot, poroucha se pracka, z ceho koupi novou? Musi si znovu pujcit. Na vine jsou lichvari a ti si soucit nezaslouzi, protoze ho sami nemaji, vydelavaji na chudobe a pujcuji chudym a predluzenym s cilem je predluzit (ti dluznici si to sami spocitat neumi, nejsou tak chytri). Ti lidi by meli dostat sanci se z toho nekdy dostat.

 • 30. 10. 2018 4:29

  J, Novák

  Takže, jak čtu váš názor, tak to vypadá tak, že by všichni, kteří si půjčují a nechají se "předlužit", tak vzhledem k tomu, co píšete, tedy "dluznici si to sami spocitat neumi, nejsou tak chytri", zřejmě každý, kdo si chce půjčit, by měl nejprve projít testem inteligence a psychiatricým a psychologickým vyšetřením, protože pokud si někdo neumí spočítat, jak je či bude schopen splácet případné dluhy, tak by měl prokázat v prvé řadě svoji způsobilost k právním úkonům.
  Takže, milý Kamile, vy se snažíte vše hodit na věřitele, ale ono je to ve skutečnosti tak, že pokud si nepůjčím, tak žádného věřitele nemám. A označovat banky za lichváře může jen člověk s nedostatečným rozumem nebo ten, který se topí v dluzích. Ono, než napíšete takovou chujovinu, tak byste si měl nejspíš zjistit, co že to ta lichva vlastně je. Zkuste to třeba takhle: Když na to nemáte, tak si prostě nepůjčujte.
  Dám vám příklad: Já i manželka používáme k běžným platbám kreditní karty. Takto utracené peníze měsíčně uhradíme ze svých běžných účtů. Přestože si tedy peníze půjčujeme, protože kreditní karta není nic jiného, než prostředek k půjčce, neplatíme žádné úroky a ještě na tom vyděláváme. Dokonce dvakrát: Jednak na bonusech, které nám společnost, od níž máme kartu, poskytuje za její používání, jednak na úrocích, které nám na účtech, na které nesaháme, přibývají.
  A ještě to vše řeknu trochu jinak: Lze předpokládat, že banky a finanční společnosti zase poněkud zpřísní podmínky pro úvěrování, protože těch lidí, kteří se dostávají do insolvence, je podle všeho až moc. A finanční společnosti na nich samozřejmě prodělávají, když jim ti dlužníci neuhradí vše, co si půjčili. Takže rozhodně je nutno půjčovat opatrněji. A když půjde dlužník, kterému už žádná banka nepůjčí, za nějakým soukromým "půjčovatelem", tak je to jeho riziko a jeho blbost.

 • 23. 11. 2018 17:58

  andy (neregistrovaný) ---.vslesy.cz

  Jsi trotl,mnoho dluhů se vyhouplo na deseti násobek kvůli lichvářským úrokům a penále a nevím čemu všemu,takže si někdo půjčil 200 000 tisíc a dluh má teďd 2000000,když zaplatí třetinu tak je to až až,pokud umíš poočítat tak cca 350 000Kč.To vše bylo účelové,nikdo si nezjišťoval zda si to mohou dlužníci dovolit,ještě se pod,je to také podbízeli,je to také problém věřitele a musí nést následky své nezodpovědnosti.Já bych neznámému občanovi nic nepůjčila,je to riziko podnikání jako ve všem!!!!!!!

 • 23. 11. 2018 18:00

  andy (neregistrovaný) ---.vslesy.cz

  oprava 650 0000,,-Kč zaplatí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).