Hlavní navigace

Vlákno názorů k článku Nová šance pro lidi s dluhy. Projděte si, jak se změní oddlužení od Krtek - To jsme to zase dopracovali.. Chápu, že často...

Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.

 • 29. 10. 2018 10:19

  Krtek (neregistrovaný) 176.62.232.---

  To jsme to zase dopracovali.. Chápu, že často dlužníci upadli do průšvihů kvůli exekutorum nebo různým penále a úrokum z úroků atd.
  Takže bych byl pro aby stát zarazil narůstání těchhle nesmyslů a dlužník by musel normálně splatit 100% jistiny, tedy původního dluhu. Nějaký úroky jsou pro věřitele riziko podnikání. Penále a pokuty už většinou vyloženě likvidační svinstvo. Nicméně odpustit skoro všechno je prostě špatně.

 • 29. 10. 2018 13:57

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  Odpustit dluhy není špatně. I věřitelé v České republice potřebují dostat zpětnou vazbu, že nemají půjčovat každému.

 • 29. 10. 2018 14:40

  Krtek (neregistrovaný) 176.62.232.---

  Myslíte třeba dopravní podniky, že by jako nechtěli lístky po všech a pokuty za jízdu načerno by dávali jenom někomu, podle bonity a rizika vymahatelnosti ?
  Znám pár exotů s exekucí a jsou to zrovna ty případy kdy študent (debil) jezdil na černo, dostal pokuty, věděl o nich a kašlal na zaplacení třeba i 5-10 let. Pak exekuce a průšvih na krku. Tomu to i přeju (i ty penále v řádu desetitisíců) protože o tom věděl.

 • 29. 10. 2018 15:42

  Miloslav Ponkrác (neregistrovaný) ---.imarvel.cz

  Já zase znám pár exotů jako je Krtek, kteří ignorují fakta.

  V ČR je milión lidí v exekuci. Máme 11 miliónů obyvatel, když odečteme batolata, kojence, školáky a nějaké seniory - tak je to rekordně vysoké procento.

  Fakta evidentně ukazují, že něco není v pořádku. A že ochrana věřitelů se zvrhla v Alibabu a 40 loupežníků. Jinak řečeno, pro nastalení rovnováhy je třeba ochranu věřitelů oslabit. To je čistá řeč objektivních faktů.

  Určitě je skvělé, když se ve státě množí lidé, kteří jsou tak zadlužení, že nemají co ztratit. Když se jejich počet blíží ke 20% všechproduktivních občanů. Ideálně je podle Krtka pokračovat tak jako dosud, a zvýšit tento počet ne na 20 %, ale třeba na 50 % a více. Určitě bude stát prosperovat. Určitě to bude ta nejlepší možná cesta podle Krtka.

 • 29. 10. 2018 16:11

  Krtek (neregistrovaný) 176.62.232.---

  Mně z toho vyplývá že u nás je akorát brutální finanční negramotnost.

 • 30. 10. 2018 8:11

  mendrit (neregistrovaný) 93.185.5.---

  To mě vždycky překvapí, kde se dá všude slovo brutální vecpat

 • 29. 10. 2018 16:08

  Sejk (neregistrovaný) ---.ipv6.broadband.iol.cz

  Presne tak,zaplatit celej dluh, ale nevidím důvod platit exekutora. Asi jediný povolání na světě kde nemáte v některých případech výsledky a stejně si účtuje peníze. Exekutor je dobrej na lidi kteří mají a nechtějí platit,ale účtovat něco někomu kdo splácí, ale podle exekutora ne tolik kolik by si exekutor představoval je hyenizmus a hlavně ten člověk dluží čím dál víc a dluh nikdy nezaplatí. To jen proto že si exekutor účtuje nesmysly.

 • 13. 11. 2018 4:09

  J, Novák

  Takže, podle vás, exekutor rozhoduje o tom, kdo a kolik v exekuci zaplatí, jo? Lze to soudit z vaší věty "účtovat něco někomu kdo splácí, ale podle exekutora ne tolik kolik by si exekutor představoval je hyenizmus a hlavně ten člověk dluží čím dál víc a dluh nikdy nezaplatí", No, tak pak už se nedivím, že někdo nazve zdejší finanční negramotnost za "brutální". Jak se, podle vás, dostane exekutor k někomu, kdo řádně splácí, aby rozhodl o tom, že splácí málo? Popíšete mi ten mechanizmus, prosím?

 • 6. 12. 2018 9:19

  Bieličanka (neregistrovaný) ---.starnet.cz

  Když exekutor pošle dlužníkovi doporučený dopis,tak naklady uvede paušální to je 3500kč,nebo skutečné by bylo kolem 40kč.Zadlužení pak ,,chudákovi'' exekutorovi musí zaplatit 3500kč.
  Proč ma pri odlučení rozhodovat soud a navíc i u důchodců ?Když se stanoví zrážet tři roky tak ČSSZ zrážky zastaví.Tí kdo splácel doted' 5 a více let a hlavně důchodce by už splácet nemusel.Jestli nekomu zráčejí 7let i více ,tak je na mizině,a ono se to nepočíta.Tí co rozhodují o odlužení,jsou bohatí lidé,proto to jejich rozhodování nemá hlavu ani patu.

 • 2. 11. 2018 8:54

  bez přezdívky

  Souhlasím s tímto názorem. A to přesto, že sama jsem v exekucích od r. 2004 a zaplatila jsem již víc jak 1 500 000,-- Kč, ale z dluhu cca přes milion (jistina) je dnes dluh více jak 6 milionů.... Tzn. do smrti nesplatitelný. K dluhům jsem přišla svojí naivitou, kdy jsem plně důvěřovala manželovi (se kterým jsem chodila od 17 let - spolužák) a při všech průserech jsem stála při něm - bohužel. Trvalo mi cca 36 let než jsem přišla na to, že žiji s manipulátorem, sociopatem, patologickým lhářem, který si žil v podstatě dvojí život. Toto se nedá popsat a pochopí to jen ten, kdo někdy s manipulátorem přišel do styku.
  Prošla jsem konkurzem, tzn, že všechen majetek zpeněžen a od r. 2004 mám exekuci na plat. V době, kdy byly děti malé, byla to hrůza. Exekuce na plat je velice demotivující, přesto jsem po celou dobu zaměstnaná a platím. Léčím se s depresí a úzkostnými stavy a v současné době jsem na neschopence, neboť nejsem schopná pracovat (opět, kdo nezažil, neuvěří - poslední pokus o zaměstnání skončil ukončením prac. poměru ve zkušební době (jsem pomalá, nesoustředěná, výpadky paměti....).
  Ptám se, jak budou soudci postupovat v tomto případě, jestliže "magora" nikdo nezaměstná (nedivím se) a z nemocenské toho moc nesplatím. Navíc se s ní nedá ani vyžít,jestliže jsem sama (dnes děti dospělé, mají rodiny). Snaží se mi pomáhat, abych nezhebla hlady - ale upřímně - moc si jejich snahy vážím, ale psychicky mě to opět ničí - nechci být na krku komukoliv!!! Navíc oba mají malé děti,dcera na mateřské , výdělky zcela průměrné.
  Takže vracím se k otázce: jak bude soud postupovat, když jsem magor, na lépe placenou práci můžu zapomenout (mám VŠ - celé vzdělání je mi k ničemu) a i kdybych se přetrhla, vidina oddlužení a trochu klidu na důchod v nedohlednu. Bude to znít teatrálně, ale často přemýšlím, kdy nastane ta hranice, kdy si řeknu dost a skoncuju to. Já budu mít definitivně klid, věřitelé se určitě "nezhoupnou" (banka) a stát ušetří (na mém starobním důchodu). ....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).